Shrnutí základní části Merch#53 oblastní ligy 2018/2019

Základní část „Kladenky” čili Merch#53 oblastní ligy ročníku 2018/2019 je již za námi. Tato sezóna se o začátku nesla v duchu dvou zásadních změn. Tou první byla změna názvu ligy, kde můžeme spatřit jméno hlavního partnera soutěže, tedy Merch#53. Druhou změnou bylo spojení oblastní a okresní ligy v jednu, jelikož úbytek týmů je v posledních letech značný.

 

Změna však nenastala v čele ligy, kterou opět ovládl zaslouženě tým pivních hvězd z Hnidous. Ti již tradičně podávali konzistentní výkony a v sezóně prohráli v základní hrací době pouze dvakrát. Dá se také očekávat, že na vyřazovací boje budou ještě posíleni minimálně o kladenského rytíře Tondu Melku. Jako druhá skončila rezerva Keltů, kteří svou účelnou hrou dokázali některé důležité zápasy překlopit na svou stranu. To se týká zejména třetích Notorů, kteří oba dva jarní zápasy s Kelty prohráli v prodloužení. Notoři dokonce mohli po výhře nad Beer Stars teoreticky pomýšlet na první místo. To by je nesměl ale poznamenat totální herní kolaps na konci základní částí, který je stál lepší postavení do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinálový souboj spolu svedou čtvrtí Falconi proti překvapení soutěže, páté Černé Hvězdě. Mezi jistě postupující týmy do čtvrtfinále se ještě vměstnali Psi, jejichž tým je z drtivé většiny tvořen z hráčů loňského vicemistra okrasní ligy, Jungle Fever B.

 

O další místa do play-off se bojovalo v předkole. Na sedmém místě skončili Sun Devils, kteří se utkali s desátou Deltou a dvakrát je velice těsně, možná i se štěstím, dokázali porazit a postupují. Druhá série musela dojít až k třetímu zápasu a tuto bitvu mezi sebou svedla rezerva Nového Strašecí proti Spartě Kladno. Rozhodující bod přidali Bubáci na svém hřišti na Prvního máje.

 

 

Preview pro play-off:

 

Beer St. Hnidousy vs. Nové Strašecí B:

Zde se na první pohled zdá být favorit jasný. Beeři jsou favorité celého play-off a očekává se tedy od nich bezproblémový postup. To ale nemusí být tak jednoznačné. I když vedoucí tým tabulky na podzim jednoznačně vyhrál, tak na hřišti soupeře na jaře padl. Bude velice záležet na tom, kolik hráčů pošle strašecký hlavní tým. Pokud by naplnili maximální možný počet posil, mohl by mít favorit problémy.

 

Kelti 2008 B vs. Sun Devils:

Zde se očekává velice vyrovnaná série. Dá se předpokládat, že pokud nedojde ke kolizi termínů se zápasy Alpiqu B a keltského áčka, kteří hrají 2. ligu, tak oba týmy dorazí výrazně posílené. Díky postavení v tabulce po základní části jsou za favorita považování berounští, ale tyto predikce jsou pouze papírové a od této série můžeme čekat cokoliv.

 

Notor Kladno vs. Psi Kladno:

Zde nás čeká možná nejatraktivnější série čtvrtfinále. Oba týmy se velice dobře znají, jelikož velká část hráčů proti sobě, byli někdy spoluhráči. Pokud bychom chtěli něco vyčíst ze zápasů během sezóny, tak taky nepochodíme. Na podzim Notoři předvedli heorický obrat, na jaře si Psi vedení pohlídali. Pokud si však Notor udrží „formu” z konce základní částí, tak to bude mít velice složité, nicméně jsou považováni za mírné favority.

 

Falcon Kročehlavy vs. Černá Hvězda:

V tabulce tyto týmy dělil pouhý bod, a to nám ukazuje, že nás pravděpodobně čeká další vyrovnaná série. Pro Falcony možná mluví ten fakt, že se jedná o velice zkušené mužstvo, které dokáže potrápit i ty největší favority. Černá Hvězda je zase velice bojovným týmem. V této sérii bude pravděpodobně rozhodovat forma brankářů.