Kladenská merch #53 liga hokejbalu opět v plném proudu

Oblastní liga hokejbalu na jaře opět naplno vypukla a po delší odmlce se vrací i náš zpravodajský servis. Pojďme se tedy společně ohlédnout za tím, co se událo uplynulý hrací víkend.

 

Nejzajímavějším zápasem víkendu bylo bez pochyby pivní derby mezi celky Notoru a Beer Stars. Beer Stars, jakožto lídr celé ligy, zatím zaváhali v celé soutěži pouze jednou. A to dokonce až po prodloužení se Sun Devils. Tuto skutečnost se tedy rozhodl změnit Notor a začal famózně! Po první třetině totiž vedl již 2:0 po trefách Pospíšila a Nedvěda. Beeři dokázali v prostřední části hry vyrovnat. Prosadili se kanonýři Janeček s Omraiem. Třetí třetina ale již patřila jen Notorům. Ti dokázali během necelé minuty nasázet 3 branky a rozhodli tak o osudu utkání. V celkovém zúčtování nakonec zvítězili poměrně jasně 6:2!

 

Zajímavý zápas se odehrál mezi Psi a Novém Strašecí B. Tam se rozhodovalo také až v samotném závěru utkání. Ve 42. minutě zvyšoval již na 3:1 pro Nové Strašecí svojí brankou Frolík. Jenže pouze o minutu později snížil opět Kosina. Psi se hnali za vyrovnáním, leč marně. Třicet sekund před koncem totiž zpečetil výhru hostů svým zásahem Samšuk. Rezerva Nového Strašecí si tak odvezla domů cenné a důležité 3 body.

 

Další vyrovnané utkání odehrála Černá Hvězda se Sun Devils. I v tomto zápase si museli diváci na rozuzlení počkat až do poslední třetiny. Po druhé části totiž vedli ještě Sun Devils 3:2. Ve třetí třetině ale dokázala Hvězda třemi brankami vývoj zápasu zcela otočit a odnesla si z tohoto klání nakonec všechny 3 body.

 

Zápas zhodnotil brankář Černé Hvězdy Marek Sýkora:

„Kdo se byl podívat na tenhle zápas, tak neprohloupil. Vyrovnané utkání, nahoru dolu. Plno šancí na obou stranách. My jsme vstoupili lépe do zápasu, ale bohužel jsme dokázali vytěžit pouze jednu branku, byli jsme lepší. Ovšem ve druhé třetině úřadovali Sun Devils. Otočili zápas a vedli 3:2. Potom měli plno šancí, pro nás naštěstí, jsme udrželi toto malé manko. Ve třetí třetině to bylo vyrovnané a naopak my si vzali zápas zpět na naší stranu, 3 vstřelené branky v kuse, krásný obrat. Super zápas, zdravě vyhrocený, pro nás s dobrým a dramatickým koncem.“

 

Ve zbývajících zápasech přemohla Sparta poměrem 5:2 Narko. Kelti B přicestovali na Kladno aby se utkali s Moribundusem, který porazili 5:1. A konečně Delta podlehla Falconu celkem jednoznačně 1:8.

 

Výsledky:

Psi – Nové Strašecí B 2:4

Delta – Falcon 1:8

Beer Stars – Notor 2:6

Sparta – Narko 5:2

Moribundus – Kelti B 1:5

Černá Hvězda – Sun Devils 5:3