Beer Stars zaslouženým vítězem Merch#53 oblastní ligy!

Vítěz základní části ovládl i play – off! Beer Stars úspěšně poskládali všechny potřebné dílečky a došli si pro titul. Ve finále přemohli Kelty B poměrem 3:1 na zápasy a po dvou letech se opět vracejí na kladenský hokejbalový trůn.

Jejich vítězství proti houževnatým Keltům se však nerodilo vůbec snadno. V prvním zápase série hned dvakrát prohrávali. Vždy to ale bylo jen o jednu branku a to Beeři dokázali bez problémů dohnat. Za klíčovou branku prvního finálového duelu se dá považovat trefa Tomáše Omraie na 3:2, protože to bylo v čase 29:58 a gól do šatny je pro soupeře vždy velmi nepříjemnou záležitostí. To potvrdil ve 35. minutě Kloček, když využil přesilovou hru, které mají Beeři nacvičené dokonale. Vítězství 5:2 poté pečetil poslední brankou Křepelka.

Ve druhém utkání se vedení opět ujali Kelti. V 18. minutě překonal brankáře Červenku David Žežulka. Za necelé dvě minuty však bylo srovnáno zásluhou Bakalára. Poté následovala série branek na obou stranách. Beeři se dvakrát dostali do vedení, Kelti však dokázali velmi rychle vyrovnat. Vyrovnaný stav držel až do osmatřicáté minuty. To rozhodl utkání tentokrát druhý z Omraiů, a sice Roman, když pokořil gólmana Vozdeckého. Na jeho trefu ještě navázali Bakalár a Kloček. Beer Stars tedy zvítězili ve druhém utkání 6:3.

Třetí zápas v keltském oppidu v Berouně byl velice jednoznačný. Překvapivě to byli ale Kelti, kteří ovládli zápas. Beerům zápas opravdu nesedl a v jednu chvíli to vypadalo dokonce na velký debakl. Kelti vedli ve 37. minutě už 6:0 a bylo tedy jasné, že si vynutí prodloužení série minimálně o jeden zápas. Beer Stars výsledek zápasu nakonec alespoň zkorigovali dvěma brankami.

Čtvrté klání se hrálo pět v Berouně v neděli 2.6. od 17:00. Beer Stars chtěli odčinit své sobotní zaváhání a nechtěli již dopustit žádné další prodloužení série. Podle toho to také vypadalo. Na hřišti byli k vidění úplně jiní Beeři než v sobotu a nedělní zápas jednoznačně ovládli. Dominovali hlavně v přesilovkách, což vlastně dokazovali celou sezónu. Kelti se zmohli v tomto utkání na jedinou branku a to až ve třetí třetině. Beer Stars zvítězili v posledním zápase zaslouženě 5:1 a oslavili tak zisk titulu na berounské horké půdě.

Letošní ročník soutěže je za námi a nyní následuje dlouhá letní pauza. Tento ročník patřil jednoznačně Pivním Hvězdám z Hnidous a Motyčína a ti tak po loňské odmlce opět získávají kladenský oblastní titul. Zbývá snad jen dodat jméno nejužitečnějšího hráče letošního play – off, kterým se stal bez pochyby Roman Omrai, který rozhodl nejedno utkání ve prospěch Beerů.

Přejeme všem hráčům i fanouškům hodně štěstí v letní pauze a v září opět na modré!