Beer Stars vítězem základní části

Máme tu velikonoční víkend a základní část Kladenské merch #53 ligy hokejbalu je téměř u konce. Zbývá odehrát již jen jediný zápas, a sice dohrávku mezi Sun Devils a Notorem. Jasným vítězem základní části se stali Beer Stars.

Právě jednoznačný vítěz základní části však o víkendu padl. Čekal ho výjezd do Nového Strašecí, kde se utkal s tamním béčkem. Nové Strašecí bylo posilněno o hráče z jejich A týmu a možná také proto vedlo ve 20. minutě již 6:1. Beeři se poté vzchopili dvěma slepenými brankami, aby je však opět srazil na kolena svojí trefou Lev. Po druhé třetině to tedy bylo 7:3 pro domácí. Beer Stars se ale nevzdali a zadělali na drama. Polák Petr dvěma zásahy během čtrnácti sekund snížil ve 43. minutě zápasu už jen na rozdíl jediné branky! Vyrovnání se však favorit již nedočkal a odjel tedy ze Strašecí s nepořízenou.

Beer Stars si však spravili chuť hned v neděli, kdy se setkali s Falconem, který ještě mohl zabojovat o druhou příčku v tabulce. V celkem jednoznačném zápase však podlehli Beerům 3:7 a ti tak oslavili konec základní části vítězstvím. Za celou základní část ztratili pouhých 10 bodů a zaslouženě tak získávají pohár pro vítěze základní části.

Notor nejprve rozdrtil v sobotu Moribundus 10:2 a v neděli ho čekal o poznání zajímavější zápas s Kelty B. Kelti pořádně zabojovali o celkovou druhou příčku a ve 26. minutě zvyšoval už na 3:1 Hrabár. Notoři tak stejně jako v prvním vzájemném zápase museli dotahovat. A znovu se jim to podařilo na jedničku. Po brankách Pospíšila a navrátilce Ogurčáka srovnali na 3:3. V prodloužení už to bylo takříkajíc vabank. Úspěšnější byli Kelti, když z rychlého protiptoku skóroval Josef Hottmar. Kelti se v současné chvíli na oné druhé příčce nachází, Notoři však mají ještě jeden zápas k dobru.

Velmi úspěšný víkend má za sebou Černá Hvězda. Ta svedla dva velmi vyrovnané duely a oba dovedla do vítězného konce. V sobotu nejdříve přemohla možná trochu přřekvapivě Falcony 4:2. V neděli dokonce ještě těsněji porazila Spartu – 5:4. Díky těmto dvoum výhrám se posunula na celkové páté místo a zná už tak soupeře pro playoff. Tím jí bude právě čtvrtý Falcon.

I psi zažili šestibodový víkend. V sobotu se utkali se Sun Devils, které přemohli výsledkem 4:1. V neděli už to měli o něco jednodušší, když rozstříleli Narko 9:2. Psům bude patřit po konci základní části celková šestá příčka. Na svého soupeře pro play – off si ale musí ještě počkat.

V ostatních zápasech Delta přemohla Narko až 4:3 v prodloužení. Na konečné desáté místo v tabulce jí to však stačilo a zahraje si vytoužené předkolo play – off. Sun Devils rozstříleli 13:0 Moribundus. A poslední Cvrčovice si z víkendu odnesly dva debakly. Dvanáct branek od Keltů a rovněž dvanáct gólů taky od Strašecí.