Úvodní kolo ve znamení střeleckých hodů

Září je tu a s ním i začátek oblastní hokejbalové ligy na Kladensku. Ta se letos po pár letech opět odehraje v novém formátu. Okresní liga byla zrušena a týmy se tak sloučily pouze do jedné ligy. V ročníku 2018/2019 se nám jich představí celkem 13.
 
První kolo se neslo ve znamení střeleckých hodů. Střelci nenechávali na sebe po pauze dlouho čekat a předvedli se ve velkém stylu. Vždyť v šesti zápasech padlo 81 branek, což je opravdu nevídané množství.
 
Nejzajímavějším a nejvyrovnanějším zápasem byl zcela jistě duel mezi Spartou a Psy. Ten byl lehce ovlivněn zraněním brankáře Sparty Chudoby, který musel ze zápasu odstoupit. Psi posílení o pár posil z Jungle Fever nakonec nastříleli soupeři 9 branek a připsali si první 3 body do tabulky.
 
Zápas zhodnotil krátce Václav Bomba z NFC Sparta:
 
„Již první zápas napověděl, že letos bude mít Sparta náročnou sezónu. Psi, posílení o řadu kvalitních lvů nikoho nenechali na pochybách a jasně berou 3 body za výhru. Spatra ztratila nejen zápas ale také vynikajícího Chudobu, který byl nucen odstoupit díky nedoléčenému zranění z minulé sezóny. Klobouk dolu jak se sebezapřením bojoval. V brance ho nahradil veterán Karel Hanzal, který i ve svých letech dokáže soupeře potrápit a ledacos chytit :-) Nicméně Sparta stačila v závěru zápasu pouze zmírnit skóre na konečných 9:5. V příštím duelu nás čekají ambiciózní Beeři.“
 
Každoroční favorit v boji o titul Beer Stars se utkali s Narkem. Beeři nenechali nikoho na pochybách a bez sebemenších problémů si dokráčeli pro první vítězství.
 
K zápasu se vyjádřili nejdříve Tomáš Červenka z Beer Stars a poté Zbyněk Zíma s Narka:
 
„Na úvodním zápase nové sezóny bylo znát, že většina hráčů držela hokejku naposledy v minulé sezóně. Chvílemi to vypadalo, že hráči místo střílení branek mezi sebou soutěží, kdo zastřelí míče dál ze hřiště. Beer stars mělo celý zápas pod kontrolou a většina zápasu se hrála v obranném pásmu Narka. Nakonec jsme si s chutí zastříleli a utkání skončilo poměrem 8:2 pro pivní hvězdy.“
 
„Na úvod ligy to byl pro nás těžký zápas proti favoritovi ligy. Až následující utkání nám dají nějakou nápovědu, na co můžeme letos pomýšlet. Vzhledem k ostatním výsledkům prvního kola to zas nedopadlo tak zle. Ve druhé třetině jsme za stavu 1:2 nastřelili jen horní tyčku a pak inkasovali v naší přesilovce a hned po ní vzápětí znovu. Zápas tak Beeři pro sebe rozhodli zhruba v polovině hrací doby.“
 
Kelti Nižbor B odcestovali ke svému zápasu do Nového Strašecí, kde se utkali také s místním B týmem. Rezervy obou týmů by měly fungovat především jako základny pro mladé hráče a jejich testování v dospělém hokejbale. Za zmínku stojí, že v bráně Keltů nastoupil teprve patnáctiletý Lukáš Huml mladší, který si dokonce připsal čisté konto, když nepustil za svá záda ani jeden projektil soupeře.
 
Za hostující Kelty hodnotí zápas Roman Kajer:
 
I když to podle výsledku vypadá na jednoznačnou převahu našeho týmu, výhra se v náš prospěch nerodila vůbec snadno. Polovina zápasu byla dost vyrovnaná a mladý tým z Nového Strašecí nám svojí rychlostí a aktivitou dělal problémy zejména v zakončení. Teprve závěrečná třetina přinesla uklidnění a velký dík za konečný výsledek patří našemu benjamínkovi v brance Lukáši Humlovi ml. , který si v patnácti letech odbyl premiéru v mužské soutěži … a hned s nulou!
 
A za domácí Jan Falař…
 
Zápas v režii Keltů, kteří proměňovali své šance, kdežto my ne, takže naprosto zasloužené vítězství hostů.
My letos chceme dát mnohem větší prostor mladším klukům, kteří potřebují sbírat zkušenosti s dospělým hokejbalem, od toho by záložní tým měl z větší části být.
 
Zbylé zápasy přinášíme prostřednictvím komentářů od zúčastněných…
Černá Hvězda rozstřílela Deltu 10:3 a zápas okomentoval Tomáš Klepetko z Delty:
 
Po delší době jsme se utkali s Černou hvězdou a opět jsme si připomněli, jak těžký soupeř to je. Měli jsme problém s počtem našich hráčů, protože jsme hráli pouze v sedmi. K tomu připočtěme to, že hráči soupeře se moc nemýlili v koncovce a zápas byl rychle hotový.
 
Za Sun Devils hovoří Ondřej Klicpera:
 
Po sloučení lig jsme řešili před sezónou hlavně počet hráčů, ale podařilo se domluvit lidi z Alpiqu B a i další přestupy, takže nás bylo 17. Jen s tréninky to bylo zatím slabé, takže jsme se sehrávali až na hřišti. Soupeř kladl odpor jen chvíli a přesvědčivým výkonem jsme si došli pro 3 body a vysoké vítězství. Dařilo se vítězi kanadského bodování z minulého roku okresní ligy Škrdlantovi (7+1) a i oblastní ligy Královi (1+6)
 
Poslední utkání bylo v režii Moribundusu a Falconu…
 
Jiří Kopecký z Falconu o utkání řekl…
 
Při pohledu na výsledek zápas asi netřeba příliš komentovat, takový začátek jsme určitě nečekali. Zatímco my se sešli téměř v plné sestavě, u soupeře tomu tak nebylo. První třetina byla ještě celkem vyrovnaná, ale pak už se zápas proměnil ve střelecké hody a zejména druhá třetina, která skončila 10:1, byla asi střelecky nejbohatší v historii Falconu a brankář soupeře i přes velmi solidní výkon nestíhal lovit míčky z branky. Kromě několika hattricků se trefili i někteří sváteční střelci a tím si zřejmě splnili hned v úvodním zápase svoji sezónní normu. Příští víkendové dvojkolo naší výkonnost určitě prověří mnohem víc.
 
Za Moribundus řekl pár vět k zápasu Míra Černý:
 
O výsledku zápasu se bohužel rozhodlo již před utkáním samotným, kdy 7 hráčů (včetně obou brankářů) sdělilo, že se stále ještě nachází na dovolené. Poslepovaná sestava pak v obraně hořela jak papír a nebyli jsme schopni útoky soupeře účinně zastavovat.
 
Výsledky:
 
Falcon - Moribundus 18:4
B. Stars - Narko 8:2
S. Devils - Cvrčovice 15:1
Delta - Č. Hvězda 3:10
Psi - Sparta 9:5
N. Strašecí B - Kelti B 0:6