Sparta překvapivě přemohla Psy

Nejvyrovnanějším ze všech šesti utkání, které byly na programu uplynulého víkendu, bylo jistě klání mezi Spartou a Psi. Sparta v něm velice překvapivě zvítězila nejtěsnějším možným rozdílem.
 
Do vedení se jako první dostali Psi zásluhou Žáka. V polovině utkání svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre 2:2, když nastal klíčový okamžik celého zápasu. Psi zratili na necelou minutu a půl koncentraci a Sparta dokázala vsítit během tohoto časového intervalu neuvěřitelné 3 branky! Dvakrát se prosadil Javůrek, ke kterému se pak přidal i Bomba Václav. Ve třetí třetině začala stíhací jízda Psů alespoň za vyrovnáním výsledků. Psi byli aktivnější a dokázali vstřelit dvě branky. Tu nejdůležitější vyrovnávací ale nepřidali a prohráli tak těsně 4:5.
 
Druhým vyrovnaným zápasem bylo střetnutí Moribundusu a Falconu. Moribundus v něm možná trochu nečekaně sahal po bodech, když dlouhou dobu prohrával pouze o jedinou branku. Ve 44. minutě ale pojistil vítězství favorita svojí brankou Kopecký a Falcon si tak připsal povinné 3 body.
Střelec druhé branky s vývojem zápasu příliš spokojený nebyl...
„Odveta s Moribundusem nám vůbec nevyšla. Sice jsme se ujali vedení v trochu krkolomně využité přesilovce, ale pak jsme si už s kompaktní obranou a dobře chytajícim brankářem poradit nedokázali. Naopak vyrovnání viselo ve vzduchu, neboť i přes naši optickou převahu si soupeř z brejků vytvořil několik velmi dobrých šancí, jenže naštěstí pro nás se jejich střelecká potence ukázala ještě horší než ta naše. Nakonec jsme minutu a půl před koncem dokázali vítězství potvrdit druhým gólem a očekávané body si tak odnesli. Potěšila snad jen nula spolehlivého Michala Dandy v brance.“
 
V souboji dvou rezervních týmů, tedy Strašecí a Berouna, rozhodlo zřejmě složení sestavy. Zatímco berounských bylo až příliš, strašeckých se sešlo pouze osm bojovníků do pole plus gólman. Kelti tuto početní výhodu dokázali zužitkovat a zvítězili v poklidu 6:2.
 
Černá Hvězda porazila Deltu 8:3. Ještě v 18. minutě však Delta vedla 2:1 po přesilovkové trefě Kopeckého. Poté ale Hvězda převzala otěže nad utkáním a dokázala nasázet 7 branek. Za utkáním se ohlédl brankář Hvězdy Marek Sýkora...
„Do zápasu jsme vstoupili dobře a brzy jsme vedli 1:0, ale do konce třetiny jsme bohužel inkasovali z úniku Delty tři na jednoho. Druhé dějství se jelo na novo. Byli jsme lepší tým, ale trápily nás občas herní výpadky a hlavně velmi časté oslabení, jestli jich bylo 10 za zápas a k tomu dvakrát pět na tři, tak nepřeháním. Výsledkem toho bylo, že Delta vedla 2:1, ovšem našim se podařilo zápas otočit pěknými góly a ve finále jsme zaslouženě zvítězili.“
 
Sun Devils si bez problémů poradili se Cvrčovicemi, když zvítězili 7:0. Čisté konto si připsal velezkušený matador Pavel Fingerhut, který pochytal všech 19 pokusů z holí cvrčovických hráčů.
 
Beer Stars nedopustili další zaváhání a proti Narku si připsali povinné 3 body za výhru 8:2.
 
Na závěr bych si vás dovolil pozvat v sobotu 24. listopadu v 11:00 na hřiště GDM, kde se bude konat historicky první charitativní utkání Kladenské oblastní ligy mezi Sun Devils a Kelty B. Jedná se o tzv. Movember game a výtěžek z utkání poputuje nadačnímu fondu Movember Česká Republika, který bojuje proti rakovině prostaty. Všichni jste srdečně zváni. 
 
Výsledky:
Psi – Sparta 4:5
Beer Stars – Narko 8:2
Kelti B – Nové Strašecí B 6:2
Moribundus – Falcon 0:2
Cvrčovice – Sun Devils 0:7
Černá Hvězda – Delta 8:3