Šlágr víkendu ovládli Beeři

O uplynulém víkendu bylo na programu celkem 12 zápasů Oblastní hokejbalové ligy. Zdaleka největším šlágrem bylo jistě utkání mezi Beer Stars a Notorem.
 
A utkání to bylo také velmi vyrovnané. Bezbrankový stav držel až do 28. minuty zápasu, kdy se v přesilové hře trefil Polák – 1:0 pro Beery. Notor se snažil o vyrovnání velmi usilovně, neměl však potřebné štěstí v koncovce. Několikrát nastřeilil pouze brankovou konstrukci a když už brankáře Černého konečně překonal, tak mu gól nebyl uznán. Ve 36. minutě se pak prosadil Janeček a tentýž hráč poté potvrdil výhru svého týmu trefou do odkryté klece. Den předtím sehrály oba týmy ještě jeden zápas. Beeři roznesli Cvrčovice 20:0 a Notor si poradil s Hvězdou 6:1.
 
 Zápas mezi Notorem a Beer Stars hodnotí Dan Tomáš...
 
“Celý zápas byl ve velkém tempu, a přál bych si aby takových zápasů bylo co nejvíce proti každému soupeři … Notor velice dobře bránil a neměl takové štěstí při koncovce jako my, dali asi 4 tyčky, každopádně zápas se hraje na góly a ty jsme dávali my … Notor rozhodně držel brankář který vychytal i několik našich přesilovek 5 na 4 a jednu 5 na 3 ... zápas byl lehce vyhrocený , ale to k tomu patří, když se utkají dva favoriti, jak jsem řekl, víc takových těžších zápasů ...” 
 
Velice povedené víkendy zažily obě rezervy v naší soutěži. Jak Kelti tak I Nové Strašecí si připsali po šesti bodech. Kelti v sobotu zaznamenali až nečekaně vysoké vítězství proti Psům (13:3) a v neděli pak porazili Moribundus 5:1. To Strašecí se nadřelo trochu vice. V sobotu sice přemohlo Deltu 7:3, ale v neděli proti Psům muselo otáčet skóre. Během jedné minuty se však trefil dvakrát Jonáš Sýkora a přispěl tak k výhře 4:2.
 
Šest bodů si připsali take Falconi. Ti měli nejprve lehkou práci s Narkem, které porazili 4:1. Ve druhém zápase se ale trápili s Deltou. Problémy jim dělal zejména Milan Packa, který skóroval hattrick. Favorit zápasu však nakonec uhájil těsné vítězství 4:3 a celý víkend nám zhodnotí již tradičně Jirka Kopecký…
 
“V tomto dvoukolovém víkendu jsme odehráli zápasy s týmy ze spodní části tabulky a nakonec se nám podařilo získat plný počet bodů. Oproti minulým kolům jsme se sice sešli v lepším počtu, ale výkon to příliš neovlivnilo. S Narkem se nám po výsledkově vyrovnané první třetině podařilo zápas zlomit dvěma góly ve druhé části. V neděli s Deltou to bylo o poznání napínavější. Brankář Špalek pochytal vše, co měl a soupeř se zaměřil na obranu s občasnými brejky. Přesto jsme měli trochu více ze hry a když jsme zkraje třetí části zvýšili nepříliš prudkou, ale dokonale umístěnou střelou na 4:2, zdálo se, že už je o výsledku rozhodnuto. Deltě se ale podařilo pět minut před koncem ještě snížit, naštěstí pro nás se ani v přesilové hře nabídnuté v závěrečných vteřinách už znovu prosadit nedokázali a tak jsme utrpěli druhé víkendové vítězství.”
 
Černá Hvězda může mít radost alespoň ze tří bodů, které ukořistila v zápase proti Sun Devils. Tam rozhodl především úvod druhé třetiny, kdy dokázala Hvězda skórovat čtyřikrát běhěm čtyř minut. Vítězství 5:2 hodnotí gólman Marek Sýkora:
 
“V tomhle zápase jsme byli lepší týmem od počátku utkání, měli tlak, velké šance, dvě tyče, ale Sun Devils se ze samostatného úniku dostali do vedení a vyhráli první dějství 1:0. Ve druhé třetině jsme my už zužitkovali převahu a vsítili v krátkém sledu tři branky a to byl asi rozhodující faktor. Sun Devils se z tohohle už nevyhrabali a naopak my přidali další dvě branky. Tohle byla zasloužená výhra. Za mě jsem s tímhle hokejbalovým víkendem spokojen.”
 
Sun Devils však take nemusejí být příliš zklamaní. Den předtím si totiž poradili se Spartou v poměru 4:1. Sparta si naopak zlepšila chuť v neděli, když porazila Narko 5:2. Na závěr vám přinášíme hodnocení víkendu právě od Narka, který se zatím nachází bez bodu na samém chvostu ligové tabulky…
 
“S Falcony i se Spartou to bylo z naší strany podobné. Tři branky, které jsme za víkend dali, byly ovocem z ojediněle povedených akcí. Máme zbytečně dost vyloučení a to je jeden z důvodů, proč častokrát inkasujeme.”
 
Výsledky:
 
Sun Devils – Sparta 4:1
Notor – Černá Hvězda 6:1
Kelti B – Psi 13:3
Falcon – Narko 4:1
Cvrčovice – Beer Stars 0:20
Nové Strašecí B – Delta 7:3
 
Kelti B – Moribundus 5:1
Narko – Sparta 2:5
Falcon – Delta 4:3
Notor – Beer Stars 0:3
Nové Strašecí B – Psi 4:2
Sun Devils – Černá Hvězda 2:5