Notor podlehl Sokolům. O víkendu 9 utkání.

Oblastní liga:
SK HBC Falcon Kročehlavy - HBC Notor Kladno 4:3ss (0:1,2:1,1:1)

V jediném víkendovém zápase se zrodila zasloužená remíza a Notor opět potvrdil, že se mu na Sokoly dlouhodobě nedaří. Podrobné komentáře a hodnocení jsme získali od přímých účastníků sobotní Oblasti.
Za Sokoly zajímavě komentuje duel Petr Vašák: „, Na soupeře jsme vlétli, ale zase nás trápila koncovka, takže v první třetině se prosadil jen Notor, když využili přesilovku. Nám se přesilovka povedla až na začátku druhé třetiny a hned na to jsme šli do vedení. Bohužel jsme se nevyvaroval chyb v obraně a jednu Notoři potrestali. Ve třetí třetině jsme hráli dlouhou přesilovku, moc se nám nedařila, přesto se povedla v její druhé polovině jedna krásná akce zakončená až do prázdný. Pak se hrálo nahoru a dolu, kdy jsme mohli vedení navýšit, ale také naopak ztratit díky chaosu před naší brankou. Bohužel jeden využil zkušený Ogurčák. Právě stejný hráč měl výhru Notoru na holi po našem propadnutí, kdy střílel z velmi dobré pozice. Tady je potřeba poděkovat našemu golmanovi, že jeho střelu udržel. V nájezdech jsme byli exceletní, naši střelci Karlu Faitovi v brance Notoru nedali žádnou šanci. Výhru v nájezdech podpořil i náš golman Danda, kterému sice Ogurčák udělal kličku a už zakončoval do odkryté branky, ale on mu to zakončení tygřím skokem stačil zneškodnit.“
Dvoubrankový Milan Pospíšil se nám ozval za Notor: „Již tradičně se projevil náš komplex „Falcon”. V zápase, který byl pro diváka asi absolutně nekoukatelný, jsme se dostali z přesilovky do vedení. I přesto byla třetina v celku vyrovnaná. Druhá třetina byla z našeho pohledu katastrofální. Jak s hrou dopředu, tak dozadu jsme nemohli být vůbec spokojení. Také jsme za to byli potrestáni dvěma góly a jen se štěstím jsme šli do posledního dějství za stavu 2:2. Ve třetí třetině se hra srovnala, ale poté jsme díky nedůslednosti dostali v oslabení na 3:2. To nás paradoxně nakoplo a od té doby jsme byli lepším týmem, to ale stačilo pouze na vyrovnání z hole Oggyho. V nájezdech je to už loterie a ptáci byli šikovnější, když dali tři góly a my jen jeden.
A ze stejného klubu koresponduje i Lukáš Hoffmann: „1.třetina byla celkem plácaná. Pár šancí sice bylo, ale celkově tam bylo z obou stran spousta nepřesností! 2.třetina neměla s hokejbalem nic společného... 3.třetina vypadala asi nejlépe z celého zápasu. Falcon potvrdil, že je náš neoblíbený soupeř a zase nám sebral body. Remíza asi zasloužená. Nájezdy nám tradičně nejdou, takže i tady je výhra pro Falcony zasloužená!“

Branky: Trupl, Kopecký, Majer, Adamovský- 2 Pospíšil, Ogurčák
Střely: 24:24, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0
Oblast o nastávajícím víkendu nabídne 4 klání 7. kola.
Magnetem tohoto kola je bezesporu utkání Notor-Alpiq, tedy přímý souboj o třetí příčku.
HBC Notor Kladno(10 bodů) - HBC ALPIQ Kladno B(9 bodů)
Mírným favoritem duelu budou zřejmě domácí Notoři. Nicméně očekáváme vyrovnanou bitvu.Zajímavé bude koho oba celky postaví do své svatyně. Notor v 6 kolech využil 3 brankáře a hosté dokonce protočili ve své kleci gólmanů 5!
Kde: Sítná 09
Kdy: Sobota 12:00
Lídři kanady: Ogurčák 12 (6+6) - Král 32 (22+10)
Klíčové faktory: Brankáři obou celků

Okresní liga
Okresní liga nabídne kompletní program 9. kola a nabídne 4 utkání na Sítné a jedno v Novém Strašecí.
Právě u Bubáků se odehraje rovněž utkání o třetí pozici v lize.
HBC Nové Strašecí B(12bodů) - P.P.T. Delta Kladno(15 bodů)
Delta má na podzim skvělou formu podpořenou bezchybným Špalkem ve svém brankovišti. Otázkou je jak se srovná s ranním výjezdem, plastovým povrchem a ligovým utkáním mimo Kladno po hodně dlouhé době.
Kde: Nové Strašecí
Kdy: Sobota 8:00
Lídři kanady: Brožek 14 (5+9) – Kutil 9 (4+5)
Klíčové faktory: Domácí prostředí