Druhý hrací víkend přinesl první prodloužení

Na kladenské hokejbalisty čekalo hned druhý víkend dvoukolo. Jak v sobotu, tak i v neděli se hrálo 6 zápasů a výkony mužstev se začaly trochu vyrovnávat. Důkazem toho jsou hned 3 zápasy, které musely dospět až do prodloužení či samostatných střílení.
 
Rezerva Nového Strašecí by nám o tom mohla vyprávět. Oba její zápasy totiž skončily po základní hrací době remízou a prodloužení si tedy vyzkoušela hned dvakrát. Nejprve v sobotu s Notorem, kdy doháněla manko již tří branek, když prohrávala už 2:5. Do zápasu se však dokázala vrátit třemi brankami ve třetí třetině. Prémiový druhý bod urval v prodloužení favorizovanější Notor zásluhou přesné trefy Martina Nedvěda.
 
Za Notor se k zápasu vyjádřil útočník Milan Pospíšil:
„První zápas sezóny se nesl v duchu naší nezodpovědnosti. Dvakrát jsme vedli o tři góly, ale stejně jsme dopustili, aby soupeř v počtu osmi lidí dovedl zápas až do prodloužení. Tam jsme nakonec měli štěstí a utrpěli jsme vítězství 6:5.”
 
Druhý zápas Strašecí B byl také velmi divoký. Se Sun Devils se hrálo nahoru dolů a výsledek se nakonec vyhoupl až na atraktivních 7:7! Prodloužení ale pro strašecké opět nedopadlo dobře. Za Sun Devil se při hře 4 na 4 trefil Vondrák a uzmul druhý bod pro venkovní tým.

Ondřej Klicpera o zápase říká...
„Druhý výjezd v tomto víkendu byl do Nového Strašecí. Zápas dost připomínal sobotní utkání. Z počátku vyrovnaný zápas, ale opět jsme pustili domácí do vedení o 3 branky na 5:2, tentokrát jsme zabojovali více a v poslední minutě vyrovnali na 7:7, v prodloužení se podařilo Vondrákovi vystřelit pro nás bonusový bod a tím jsme domácím "ukradli" rovnou 2 body.”

Dalším kdo by mohl o prodloužení vyprávět je Moribundus. Ten zažil velmi povedený víkend. Nejprve v sobotu deklasoval poměrem 10:2 Narko. V neděli si poté připsal další dva body za výhru po samostatných nájezdech nad Deltou. V táboře Moribundusu tak jistě panuje radost.
 
Pár slov od Míry Černého...
„Víkend nám bodově vyšel výborně. V sobotu jsme si zastříleli proti Narku, na které jsme se sešli v takřka nejsilnější možné sestavě a soupeře jsme naopak zastihli v situaci, která před týdnem příslušela nám (bez opor a stabilního brankáře). V neděli proti Deltě to na vstřelené branky bylo o poznání chudší, bojovalo se o každý metr hřiště a remíza po základní hrací době byla zasloužená. A bodík navíc z nájezdové loterie se v konečném součtu bude hodně hodit.”
 
Notor se ve svém druhém zápase střetl s Falcony, kteří den předtím porazili Cvrčovice 9:2. Od zápasu se očekávala vyrovnaná bitva, ale nebylo tomu tak. Notor v poklidu kontroloval vývoj utkání a došel si pro klidnou výhru 5:1.

Za Notor opět Milan Pospíšil:
 
“Od zápasu s neoblíbenými ptáky už čekáme snad úplně všechno. Tentokrát jsme ale měli zápas od začátku pod kontrolu a soupeř se nezmohl prakticky na nic. To bylo dané také tím, že jim chyběly dvě největší opory, Kopecký se Sýkorou. Nicméně my jsme také nebyli v plné polní a tři body jsme si naprosto zasloužili.”

A za Falcon Aleš Pittner:
 
“Opět Falconské chodící tempo a nedůraz znamenaly stav po první třetině 0:3. Naštěstí soupeř polevil a my se nedočkali většího debaklu. Nemohoucnost na vhazování už nikdy nevyléčíme, s tím se musíme smířit. Obsazovat hráče, kteří to uklízejí do prázdné, zbytečnost, obzvlášť pro Falcony… Důraz před naší brankou je spíš k smíchu a neochota útočníků nahrát „alespoň“ o přesilovku neobsazeným bekům zase k pláči. Nutno dodat, že Notor je o level jinde a my jsme pro ně byli jednoduchý skalp.”
 
Šestibodový víkend zažili Beeři I Kelti B. Beer Stars, jakožto jeden z favoritů celé ligy, si poradili nejdříve se Spartou v poměru 5:0. O den později si zastříleli ještě trochu vice, a sice proti Černé Hvězdě, kterou smetli 9:0.

Za Beery hovoří jejich dlouholetá opora Tomáš Červenka:

“Celý zápas se Spartou měl náboj se šancemi na obou stranách. Už ve 42. vteřině první třetiny mohl z trestného střílení otevřít skóre Javůrek, ale nepřekonal Červenku, takže do vedení šli Beeři, kdy nenápadnou střelou otevřel skóre Kloček. Sparta bohužel neproměňovala šance které si vytvořila a tak Beeři navyšovali skóre a zápas nakonec skončil 5:0 pro Pivní hvězdy. Černá hvězda se 7 hráči v poli nemohla rozjeté Beer Stars potrápit a taky to tak dopadlo, když po konci utkání na tabuli svítilo skóre 9:0 pro Pivní hvězdy.”
Keltské béčko v sobotu porazilo ve vyrovnaném zápase Sun Devils 6:4 a v neděli si smlslo na Narku. Celek Narka rozstřílelo 10:0, a Narko si tak odneslo z víkendu dvě desítky.

Zhodnocení sobotního zápasu mezi Berounem a Sun Devils nabízí opět Klicpera:
 
“První náš výjezd byl do Berouna. Většinou vyrovnaný zápas rozhodli Kelti po našich individuálních chybách na konci 2. a začátku 3. tretiny, kde nám odskočil až na rozdíl 3 branek (6:3) a bohužel to nás zlomilo a už jsme jen snížili.”

Delta si odnáší z víkendu jeden bod za již zmiňovanou prohru po nájezdech s Moribundusem. O den dříve se ale ještě setkala se Psy a pár slov k zápasu nám nabízí Tomáš Klepetko:
 
“Do sobotního zápasu se Psy jsme nastoupili bez jakýchkoli očekávání. Ale přestože výsledek vypadá jednoznačně, měli jsme pasáže, kdy jsme soupeřům stíhali - bylo to ve druhé třetině, kdy jsme se dostali na dostřel jediného gólů. Třetí třetina už se nesla v duchu hry na jednu bránu a tak vznikl finální výsledek.”
 
Cvrčovice inkasovaly o víkendu dva debakly. Nejprve 2:9 s Falconem a následně 2:11 se Spartou.
 
Výsledky:

Notor - N. Strašecí B 6:5p
Psi - Delta 7:3
Kelti B - S. Devils 6:4
B. Stars - Sparta 5:0
Cvrčovice - Falcon 2:9
Moribundus - Narko 10:2

N. Strašecí B - S. Devils 7:8p
B. Stars - Č. Hvězda 9:0
Notor - Falcon 5:1
Moribundus- Delta 2:1sn
Kelti B - Narko 10:0
Cvrčovice - Sparta 2:11