Aktuality

Finále Okresu:Beer Stars B-Černá Hvězda. Známe čtvrtfinálové dvojice Oblasti.

Finále Okresu:Beer Stars B-Černá Hvězda. Známe čtvrtfinálové dvojice Oblasti.

Celkem 12 utkání bylo k vidění na okresních a oblastních hokejbalových kolbištích. Po našlapaném víkendu liga skončila pro další 4 kluby a v dalším programu dostanou šanci už jen ti nejlepší. Okresní semifinále nepřineslo absolutně žádná překvapení a favorité jdou do finále zcela zaslouženě a celkem hladce. Souboj o titul v podání Beerů a Černé Hvězdy je očekávaný a finálová série na tři výhry se rozehraje v sobotu a v neděli. Časy upřesní ligová komise v nejbližších hodinách. Opět poprosíme postupující i vyřazené o středeční play-off platby. V Oblasti se děly věci a poslední dvojkolo mělo dramatický průběh až do závěrečných vteřin. Koně a Rys bodovali opět naplno a Beeři nakonec uhájili vedoucí pozici jen díky jedinému nájezdu. To na spodku Kelti nedokázali o víkendu vstřelit jedinou branku a postup si tak zajistili Raci už sobotní výhrou nad Notory. Rezerva Alpiqu pak potvrdila, že do play-off posílené Raky nikdo nechce a vybrala si o 8 bodů lepší Notor. Dvojice pro čtvrtfinále tedy máme v tomto složení: Alpiq B-Notor Falcon- Rakovník B Série se hrají na 2 vítězné zápasy a časy budou po konzultaci s komisí rozhodčích a podle ostatního programu upřesněny nejpozději zítra.
Semifinále Okresu. Dvojkolo uzavře Oblast.

Semifinále Okresu. Dvojkolo uzavře Oblast.

Opravdu bohatý hokejbalový program nás čeká o nadcházejícím víkendu a hrát se bude i v pondělí, kam si Narko a Beer Stars přeložili svůj druhý semifinálový duel, případně se může rozhodovat v sérii Hvězda-Psi. Rezerva Beer Stars bude chtít určitě postoupit v nejkratším možném termínu, v druhém semifinále se čeká vyrovnanější boj. Oblast má před sebou rozhodující dvě kola a opravdu až do konce bude o co hrát. Kůň a Rys svedou tvrdý souboj o druhé místo a hodně napoví už první ranní sobotní zápas v němž Koně hostí vedoucí Beery. Raci mají postup do play-off ve svých rukách a po tom co hostí Notory, se v neděli představí v aréně Rysů, kde nedávno dominovali. Dvojice pro dvě čtvrtfinálové série budeme znát už v neděli večer.
O semifinále Okresu jasno. V Oblasti Koně na druhé místo, Raci do šestky.

O semifinále Okresu jasno. V Oblasti Koně na druhé místo, Raci do šestky.

Čtvrtfinále Okresu je minulostí, ale rozhodně nešlo o nezajímavé série. Delta a Moribundus dokonce měli na dosah překvapení a favorité museli bojovat v prodloužení a v nájezdech. Povinný postup zapsalo béčko Pivních Hvězd a Narko uspělo v sérii s Extrémem. Jediní Beer Stars měli právo si vybrat svého protivníka a stanovili tak složení semifinále Okresu: Beer Stars-Narko / Černá Hvězda-Psi. Všem klubům(i postupujícím) připomínáme, že zápasy play-off se hradí(1400,-Kč) nejpozději následující středu do půlnoci.(viz výňatek z propozic níže). Pro další ročník si už VH odhlasovala play-off bez poplatků. Oblast má dvě kola do konce a boj o pozice finišuje. Koně se výhrou posunuli na druhou pozici a postup do semifinále tak mají na vlastních hokejkách. I Rakovník má dobrý závěr a pokud se v šestce udrží, může být černým koněm závěrečné fáze soutěže. Konečný rozpis vyřazovacích bojů pro obě soutěže se právě tvoří a zítra bude zaslán vedoucím mužstev.
Hokejbal je zpět !! Jízdní řád play-off Okresu.

Hokejbal je zpět !! Jízdní řád play-off Okresu.

Okresní liga jde na to a čtvrtfinálové boje se rozhoří v sobotu i v neděli v sítenském areálu. Všechny čtyři série si podrobněji rozebereme v dnešní okresní nabídce. Oblast ještě prožívá základní část, ale tři kola do konce jde opravdu do tuhého. Boj o postup i pozice je stále otevřený a velká šance se v tomto kole naskýtá Rakům, kteří se mohou doma probojovat do postupující šestky.
Okres statisticky. Veselé Velikonoce všem !

Okres statisticky. Veselé Velikonoce všem !

Máme tu svátky a hokejbalové volno. Celkem rozumný návrh klubů Výkonný výbor jednoznačně schválil a Velikonoční pauza by měla být součástí i příštích ročníků. Hned po přestávce budou vrcholit boje v Oblasti a v Okresu začne očekávané play-off. Volný čas tedy dnes zaměříme na podrobné statistiky okresní soutěže. V ní totálně přehráli své soupeře Pivní Hvězdy B a bez ztráty bodu jdou do play-off s jasným cílem znovu zvednout pohár. Borcii Beerů v podstatě ovládli i hráčské statistiky a nejproduktivnějším borcem ligy se stal jejich David Vrkota. Jedinou konkurencí mu byl Pes Přemysl Šámal, který dotáhl svůj klub k nejlépe střílejícímu týmu ligy. Nejslušnějším týmem soutěže je tradičně Delta a klobouk dolů před jejich lídrem a strážcem svatyně Miroslavem Špalkem, který jako jediný odchytal Okres bez absence byť jediné minuty. V brankovišti jinak bezkonkurenčně posbírala trofeje ikona Beerů Tomáš Červenka. Za zmínku určitě stojí i 2 vychytané nuly Zdeňka Holuba, což je za děravou obranou posledních Rytířů opravdu skvělý úspěch. Základní část okresní ligy se jinak vcelku vydařila a otevřela bránu k zajímavé vyřazovací části, která rozhodne tento ročník.
Rekordní dominance Pivních Hvězd v Okresu. Žehrovické Koně jedou.

Rekordní dominance Pivních Hvězd v Okresu. Žehrovické Koně jedou.

Oblastní liga byla tentokrát plná událostí. 18.kolo přineslo zajímavé výsledky a rázem není rozhodnuto ani o postupující šestce a ani o dvou přímých semifinalistech. Vypadá to, že bude o co hrát až do úplného konce a následná vyřazovací část bude nesmírně vyrovnaná. Po velikonoční přestávce nás budou čekat poslední dva víkendy a v nich tři hrací kola. To v Okresu již bylo vše jasné a čekalo se jestli rezerva Beerů ukořistí osmnáctou a poslední možnou výhru v základní části. Po boji se Spartou se to podařilo a zbývá jen smeknout klobouk před rekordní sérií. V neděli večer došlo okamžitě k volbě soupeřů pro play-off a nutno říci, že první tři kluby volily zajímavě a nedržely se pozic dosažených v tabulce. 22.4. nás tedy čeká čtvrtfinále v tomto složení: Beer Stars B-Sparta, Černá Hvězda-Delta, Psi-Moribundus a Extrém-Narko.
Základní část Okresu končí. V Oblasti hostí Koně rezervu Alpiqu.

Základní část Okresu končí. V Oblasti hostí Koně rezervu Alpiqu.

18. kolo okresní soutěže je zároveň posledním dějstvím základní části. O postupující osmičce je jasno a Beer Stars mají v souboji se Spartou šanci na jedinečný rekord v podobě plného počtu bodů po základní části. Play-off okresní soutěže začíná 22.4. tedy víkend po velikonoční přestávce. Čtvrtfinále se hraje na 2 vítězná utkání. Oblast má na programu ještě 4 kola a nejsledovanějším duelem bude souboj třetích Koní s druhým Rysem, které dělí pouhé čtyři body. Velikonoční dvojkolo se v této soutěži posunulo do víkendu 29-30.4. a vyřazovací část začíná 6.5. , tedy o týden později.
Moribundus do play-off ! Velikonoční volno !

Moribundus do play-off ! Velikonoční volno !

Tak tu máme změnu. Na žádost několika klubů a rodin hráčů rozhodl výkonný výbor v součinnosti s ligovou komisí o velikonočním volnu pro obě soutěže. 15-16.4. se tedy hrát nebude vůbec. Plánované dvojkolo Oblasti se odehraje o následujících sobotách, program se posune a vyřazovací část této soutěže startuje 13. května. Play-off Okresu začne hned po přestávce a to prvními dvěma duely 22-23. dubna. V nejbližších dnech obdrží vedoucí mužstev upravený rozpis. V okresní lize zbývá jedno kolo a musíme rozluštit poslední tajenku. Mezi Hvězdou a Psy se rozhodne o právu druhého výběru soupeře. Černá Hvězda má bod navrch, lepší vzájemné zápasy a tak jí v souboji s Moribundusem stačí na druhou příčku 2 body. První tři týmy už mohou začít přemýšlet nad svou volbou a ligová komise je postupně osloví na začátku příštího týdne. Cvrčovice svůj nedělní souboj s Deltou vůbec nezvládli a v této sezoně se do play-off nepodívají. V Oblasti se v magnetu kola střetly dva vedoucí celky a v aréně tentokrát těsně uspěli domácí s Rysem na hrudi. Dobrý víkend prožil Falcon, který ze dvou utkání vytěžil 4 body a pojistil si účast mezi postupující šestkou.
Alpiq B hostí Pivní Hvězdy. Předseda Nového Strašecí ke kontumační kauze.

Alpiq B hostí Pivní Hvězdy. Předseda Nového Strašecí ke kontumační kauze.

A je to konečně za námi. Kontumace a pokuty byly rozdány a doufáme, že se až do konce soutěže budeme bavit pouze sportovními výkony a o výsledcích budou rozhodovat borci v hokejbalových arénách. Nejvyšší vedení klubu z Nového Strašecí nás na závěr poprosilo o možnost vyjádření a prohlášení předsedy HBC Nové Strašecí Davida Ryssa si můžete přečíst níže. Oblastní soutěž nám tentokráte nabídne hned 5 utkání. Falcon v neděli dohrává s Kelty a oba kluby se tak o víkendu představí hned dvakrát. Šlágrem víkendu je určitě souboj druhého a prvního v aréně, který díky extraligovému play-off začíná v již v 8:00. Kdo si přivstane tak uvidí další pokračování rivality mezi Rysy a Beery a od 11:00 může zůstat na čtvrtfinále, ve kterém za Kladnem míří Hradec. Okres má před sebou poslední dvě kola a tajenkou je hlavně osmá postupová pozice v lize. Moribundus a Cvrčovice dělí stále dva body a oba budou chtít bodovat naplno. Budeme mít o osmičce jasno už v neděli?
Kontumace a pokuty pro Nové Strašecí.

Kontumace a pokuty pro Nové Strašecí.

Tohle je už trochu silná káva. Že někdo udělá neúmyslně chybu v zápise či se tým kvůli okolnostem nedokáže sejít je jedna věc, ale organizovaná manipulace s registračním průkazem tady nikomu projít nesmí. Aby neregistrovaný hráč hrál na cizí registraci a ještě se dopustil trestu ve hře? To opravdu ne a to v jakékoli lize či soutěži. Ligová komise trestala samozřejmě kontumací, ale i finančními pokutami pro vedoucího mužstva a tým Bubáků. Tresty volila v polovině sazebníku, ale celkem jde spolu s poplatky za projednání o nemalou částku a doufáme, že to do budoucna odradí kohokoli od podobného jednání. Ale hrál se i fair-play hokejbal. V Oblasti potvrdili dobrou jarní formu Notoři a Koně a dokázali přivést body z venku, konkrétně z Berouna a Rakovníka. Situace kolem šesti postupujících se tedy čím dál více vyjasňuje. V Okresu se boj Cvrčovic s týmem Moribundus o play-off přesunuje do dalšího kola, oba totiž svůj boj proti favoritům nezvládli a nezapsali žádný bod. Dvakrát rozhodovaly nájezdy a v nich ukořistili bod navíc Sparťané a Psi, kteří překvapivě přenechali jeden bodík Deltě.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10
Minulé kolo
NOT : SUN7:10
Aktuální kolo