Aktuality

Hokejbal je zpět !! Jízdní řád play-off Okresu.

Hokejbal je zpět !! Jízdní řád play-off Okresu.

Okresní liga jde na to a čtvrtfinálové boje se rozhoří v sobotu i v neděli v sítenském areálu. Všechny čtyři série si podrobněji rozebereme v dnešní okresní nabídce. Oblast ještě prožívá základní část, ale tři kola do konce jde opravdu do tuhého. Boj o postup i pozice je stále otevřený a velká šance se v tomto kole naskýtá Rakům, kteří se mohou doma probojovat do postupující šestky.
Okres statisticky. Veselé Velikonoce všem !

Okres statisticky. Veselé Velikonoce všem !

Máme tu svátky a hokejbalové volno. Celkem rozumný návrh klubů Výkonný výbor jednoznačně schválil a Velikonoční pauza by měla být součástí i příštích ročníků. Hned po přestávce budou vrcholit boje v Oblasti a v Okresu začne očekávané play-off. Volný čas tedy dnes zaměříme na podrobné statistiky okresní soutěže. V ní totálně přehráli své soupeře Pivní Hvězdy B a bez ztráty bodu jdou do play-off s jasným cílem znovu zvednout pohár. Borcii Beerů v podstatě ovládli i hráčské statistiky a nejproduktivnějším borcem ligy se stal jejich David Vrkota. Jedinou konkurencí mu byl Pes Přemysl Šámal, který dotáhl svůj klub k nejlépe střílejícímu týmu ligy. Nejslušnějším týmem soutěže je tradičně Delta a klobouk dolů před jejich lídrem a strážcem svatyně Miroslavem Špalkem, který jako jediný odchytal Okres bez absence byť jediné minuty. V brankovišti jinak bezkonkurenčně posbírala trofeje ikona Beerů Tomáš Červenka. Za zmínku určitě stojí i 2 vychytané nuly Zdeňka Holuba, což je za děravou obranou posledních Rytířů opravdu skvělý úspěch. Základní část okresní ligy se jinak vcelku vydařila a otevřela bránu k zajímavé vyřazovací části, která rozhodne tento ročník.
Rekordní dominance Pivních Hvězd v Okresu. Žehrovické Koně jedou.

Rekordní dominance Pivních Hvězd v Okresu. Žehrovické Koně jedou.

Oblastní liga byla tentokrát plná událostí. 18.kolo přineslo zajímavé výsledky a rázem není rozhodnuto ani o postupující šestce a ani o dvou přímých semifinalistech. Vypadá to, že bude o co hrát až do úplného konce a následná vyřazovací část bude nesmírně vyrovnaná. Po velikonoční přestávce nás budou čekat poslední dva víkendy a v nich tři hrací kola. To v Okresu již bylo vše jasné a čekalo se jestli rezerva Beerů ukořistí osmnáctou a poslední možnou výhru v základní části. Po boji se Spartou se to podařilo a zbývá jen smeknout klobouk před rekordní sérií. V neděli večer došlo okamžitě k volbě soupeřů pro play-off a nutno říci, že první tři kluby volily zajímavě a nedržely se pozic dosažených v tabulce. 22.4. nás tedy čeká čtvrtfinále v tomto složení: Beer Stars B-Sparta, Černá Hvězda-Delta, Psi-Moribundus a Extrém-Narko.
Základní část Okresu končí. V Oblasti hostí Koně rezervu Alpiqu.

Základní část Okresu končí. V Oblasti hostí Koně rezervu Alpiqu.

18. kolo okresní soutěže je zároveň posledním dějstvím základní části. O postupující osmičce je jasno a Beer Stars mají v souboji se Spartou šanci na jedinečný rekord v podobě plného počtu bodů po základní části. Play-off okresní soutěže začíná 22.4. tedy víkend po velikonoční přestávce. Čtvrtfinále se hraje na 2 vítězná utkání. Oblast má na programu ještě 4 kola a nejsledovanějším duelem bude souboj třetích Koní s druhým Rysem, které dělí pouhé čtyři body. Velikonoční dvojkolo se v této soutěži posunulo do víkendu 29-30.4. a vyřazovací část začíná 6.5. , tedy o týden později.
Moribundus do play-off ! Velikonoční volno !

Moribundus do play-off ! Velikonoční volno !

Tak tu máme změnu. Na žádost několika klubů a rodin hráčů rozhodl výkonný výbor v součinnosti s ligovou komisí o velikonočním volnu pro obě soutěže. 15-16.4. se tedy hrát nebude vůbec. Plánované dvojkolo Oblasti se odehraje o následujících sobotách, program se posune a vyřazovací část této soutěže startuje 13. května. Play-off Okresu začne hned po přestávce a to prvními dvěma duely 22-23. dubna. V nejbližších dnech obdrží vedoucí mužstev upravený rozpis. V okresní lize zbývá jedno kolo a musíme rozluštit poslední tajenku. Mezi Hvězdou a Psy se rozhodne o právu druhého výběru soupeře. Černá Hvězda má bod navrch, lepší vzájemné zápasy a tak jí v souboji s Moribundusem stačí na druhou příčku 2 body. První tři týmy už mohou začít přemýšlet nad svou volbou a ligová komise je postupně osloví na začátku příštího týdne. Cvrčovice svůj nedělní souboj s Deltou vůbec nezvládli a v této sezoně se do play-off nepodívají. V Oblasti se v magnetu kola střetly dva vedoucí celky a v aréně tentokrát těsně uspěli domácí s Rysem na hrudi. Dobrý víkend prožil Falcon, který ze dvou utkání vytěžil 4 body a pojistil si účast mezi postupující šestkou.
Alpiq B hostí Pivní Hvězdy. Předseda Nového Strašecí ke kontumační kauze.

Alpiq B hostí Pivní Hvězdy. Předseda Nového Strašecí ke kontumační kauze.

A je to konečně za námi. Kontumace a pokuty byly rozdány a doufáme, že se až do konce soutěže budeme bavit pouze sportovními výkony a o výsledcích budou rozhodovat borci v hokejbalových arénách. Nejvyšší vedení klubu z Nového Strašecí nás na závěr poprosilo o možnost vyjádření a prohlášení předsedy HBC Nové Strašecí Davida Ryssa si můžete přečíst níže. Oblastní soutěž nám tentokráte nabídne hned 5 utkání. Falcon v neděli dohrává s Kelty a oba kluby se tak o víkendu představí hned dvakrát. Šlágrem víkendu je určitě souboj druhého a prvního v aréně, který díky extraligovému play-off začíná v již v 8:00. Kdo si přivstane tak uvidí další pokračování rivality mezi Rysy a Beery a od 11:00 může zůstat na čtvrtfinále, ve kterém za Kladnem míří Hradec. Okres má před sebou poslední dvě kola a tajenkou je hlavně osmá postupová pozice v lize. Moribundus a Cvrčovice dělí stále dva body a oba budou chtít bodovat naplno. Budeme mít o osmičce jasno už v neděli?
Kontumace a pokuty pro Nové Strašecí.

Kontumace a pokuty pro Nové Strašecí.

Tohle je už trochu silná káva. Že někdo udělá neúmyslně chybu v zápise či se tým kvůli okolnostem nedokáže sejít je jedna věc, ale organizovaná manipulace s registračním průkazem tady nikomu projít nesmí. Aby neregistrovaný hráč hrál na cizí registraci a ještě se dopustil trestu ve hře? To opravdu ne a to v jakékoli lize či soutěži. Ligová komise trestala samozřejmě kontumací, ale i finančními pokutami pro vedoucího mužstva a tým Bubáků. Tresty volila v polovině sazebníku, ale celkem jde spolu s poplatky za projednání o nemalou částku a doufáme, že to do budoucna odradí kohokoli od podobného jednání. Ale hrál se i fair-play hokejbal. V Oblasti potvrdili dobrou jarní formu Notoři a Koně a dokázali přivést body z venku, konkrétně z Berouna a Rakovníka. Situace kolem šesti postupujících se tedy čím dál více vyjasňuje. V Okresu se boj Cvrčovic s týmem Moribundus o play-off přesunuje do dalšího kola, oba totiž svůj boj proti favoritům nezvládli a nezapsali žádný bod. Dvakrát rozhodovaly nájezdy a v nich ukořistili bod navíc Sparťané a Psi, kteří překvapivě přenechali jeden bodík Deltě.
Víkendové menu č. 16

Víkendové menu č. 16

Ano už po šestnácté v probíhající sezoně míříme na hokejbalové plochy oblastní a okresní ligy. Zatímco Oblast se zatím na startu jara rozehřívá v Okrese planou aktuálně boje o play-off. Bude to Moribundus nebo Cvrčovice? Zbývají poslední tři kola! Hlavní otázkou Okresu tedy je kdo bude posledním postupujícím do vyřazovací fáze. Zatímco Moribundus má v tomto kole za soupeře neporazitelné béčko Pivních Hvězd, Lvi ze Cvrčovic hrají s Černou Hvězdou a tu dokázali na podzim velmi překvapivě zdolat. Jelikož v posledních kolech narazí na Deltu a Psy, tak právě tento duel může být klíčem k postupu. Jenže Hvězda na jaře hraje v pohodě, chce skončit před Psy a získat tak právo druhého výběru do play-off. Komu se povede lépe můžete sledovat na nedělní Devítce.
Moribundus udržel osmou pozici. Další kontumace postihne tentokrát Extrém.

Moribundus udržel osmou pozici. Další kontumace postihne tentokrát Extrém.

Boj o play-off vrcholí hlavně v okresní lize. Osmý Moribundus dokázal ze dvou zápasů vytěžit čtyři body a i když si Cvrčovice poradili s Rytíři- 3 kola před koncem ztrácí na postup dva body. Další událostí Okresu je kontumace Extrému, který se na duel s vedoucími Beer Stars sejít nedokázal či návrat Milana Pošmourného do hokejbalových arén v dresu kladenských Psů.
Beer Stars-Notor kontumováno! Víkendové menu.

Beer Stars-Notor kontumováno! Víkendové menu.

Kontumace je nepříjemná věc, ale bohužel i za neúmyslné chyby se platí. V sobotu se to stalo vedoucímu Beer Stars, který postavil do zápasu áčka 6 hráčů B týmu a to řády nepřipouští. Ligová komise se snažila trestat co nejmírněji a opačný výsledek ani příliš neovlivnil dění v oblastní tabulce. V Oblasti o víkendu vkročíme do třetích odvet mezi kluby a čeká nás už 15. kolo. V sobotu se na hokejbal půjde na Sítnou a do arény, v neděli hostí Kelti v Berouně Koně. V Okresu pomalu přituhuje a čeká nás dokonce 6 duelů. V sobotu je na programu dohrávka Moribundus-Extrém a po odehrání nedělního programu budou všem týmům zbývat 3 víkendy do konce základu. Časomíra jede! Včera se našemu předsedovi s partou nadšenců podařilo přemístit časomíru z 06 na 09 a vše se podařilo zdárně zprovoznit. Skvělá zpráva a obrovský dík všem, kteří dokázali pomoci společné věci.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 15 111:20 43
2. Falcon 15 83:36 34
3. Notor 13 73:26 31
4. Kelti B 13 81:35 29
5. Psi Kladno 15 74:53 28
6. Černá Hvězda 15 67:57 27
7. Sun Devils 14 74:45 25
8. Sparta 16 70:75 18
9. Nové Strašecí B 14 69:86 17
10. Narko 15 28:88 9
11. Cvrčovice 16 29:161 9
12. Moribundus 15 33:75 8
13. Delta 14 29:64 7