Aktuality

Koně a Lvi vládci podzimních soutěží

Koně a Lvi vládci podzimních soutěží

O minulém víkendu nám skončily obě hokejbalové ligy a podzimní část v podstatě proběhla bez větších komplikací. V Oblasti se představilo 8 klubů, které absolvovali 9-10 utkání, v okresní lize to bylo 11-12 zápasů pro 11 týmů. S bodovým náskokem vstoupí do jara lídři obou soutěží v podobě Žehrovic a rezervy Jungle. V posledním kole oblastní ligy hájili vedoucí Koně pozice na berounském plastu a po obratu v utkání přivezli nakonec všechny body. Do března je tak může hřát čtyřbodový polštář v čele. Postupující šestka má mírný náskok a zabojovat na jaře musí zejména Kelti a Hvězda. V Okrese na závěr došlo na bitvu dvou vedoucích celků a Sparta výhrou v nájezdech uhájila skvělé druhé místo po podzimu. I přes porážku půjdou tak do jara s pětibodovým náskokem kladenští Lvi. Zajímavě se situace vyvinula i na chvostu a o pozice v play-off bude ještě na jaře velká tlačenice.
Předposlední víkend okresní ligy. Sparta je druhá.

Předposlední víkend okresní ligy. Sparta je druhá.

Víkendový program se týkal pouze okresní ligy v níž jsme viděli 6 duelů. Dvakrát se vítězně představila Sparta, která nejprve smetla Cvrčovice, aby v neděli porazila silnou Deltu a posunula se na druhé místo tabulky. Dvě utkání čekali i Cvrčovice, které se po debaklu se Spartou zvedli a v neděli díky úspěšnému nájezdu Nedvěda brali 2 body proti Narku. Debakl schytala rezerva Bubáků, která si na Kladno přijela pro desítku od vedoucích Lvů. Obě soutěže čeká o víkendu poslední podzimní hrací víkend.
V Okresu padli Lvi s Narkem. Delta je už druhá.

V Okresu padli Lvi s Narkem. Delta je už druhá.

Prohru zná už i poslední neporažený klub našich lig. Postaralo se o to Narko, které po třech porážkách zabralo a vedoucí Jungle v nejnižší soutěži zdolalo jasně 5:1. Jinak byly k vidění pořádné střelecké manévry a hned 10 borců si o víkendu připsalo ceněný hattrick! V Oblasti byly na programu hned 2 kola a ty znamenaly přesuny v osmičlenné tabulce. Falconi dokázali porazit vedoucí Koně a tyto důležité body jim zajišťují šestou postupovou pozici před dotírajícími Kelty. Delta v okresní lize čepovala Psům desítku a vysoká výhra ji posunuje již na druhou příčku. Vedoucí osmička se nám od zbytku pelotonu dokázal oddělit a devátý Moribundus ztrácí na play-off již 5 bodů.
Černá Hvězda útočí. Druhou výhrou v řadě zaskočila lídra Oblasti.

Černá Hvězda útočí. Druhou výhrou v řadě zaskočila lídra Oblasti.

Vzpoura outsiderů. I tak by se dalo nazvat uplynulé kolo oblastní, ale i okresní hokejbalové ligy. Kluby ze spodků tabulek opravdu zabrali a mnozí z favoritů odešli s prázdnou. O tomto víkendu uvidíme oblastní dvojkolo a ligy nabídnou celkem 13 hokejbalových bitev. Hned 3 poslední celky oblastní tabulky si dokráčeli pro vítězství. Hvězda v největším překvapení víkendu porazila do té doby suverénní Koně, Kelti udolali v nájezdech Beery a i Raci odvezli všechny body z domácího hřiště Sokolů. A kdo čekal hladké vítězství Notorů s béčkem Rysů? I v Okrese se děly věci, když Sparta vypráskala úřadujícího mistra a tři nečekané body ji posunuli zpět do osmičky. Jedinými konstantami okresní soutěže tak zůstávají 100% rezerva Lvů a nuloví Psi na chvostu ligy.
Notor podlehl Sokolům. O víkendu 9 utkání.

Notor podlehl Sokolům. O víkendu 9 utkání.

Jedinou dohrávku povolil minulý sváteční víkend. V sobotu padli v Oblasti Notoři v nájezdech a Falcon připsal důležité body do tabulky v boji o postupovou šestku. Zbytek dohrávek odvál nedělní vítr a tak se budou dohrávat v náhradních termínech.
Koně do oblastního čela. Hvězda má první body.

Koně do oblastního čela. Hvězda má první body.

Velká porce 15 zápasů se odehrála v našich dvou soutěžích o minulém víkendu. Důvodem je hlavně nadcházející svátek a volno ve kterém uvidíme pouze dohrávky několika zápasů. V předčasném finále podzimní ligy se v Oblasti střetli dosud neporažení Beeři a Žehrovice a v krásném a těsném duelu na vrchol vycválali Koně. První cenné body si připsal nováček z Hvězdy, když překvapivě udolal kročehlavské Falcony. I další a tentokrát okresní nováček ze Sun Devils prožil skvělý víkend a v dvojkole si připsal 6 bodů s týmy z popředí tabulky. Vyneslo ho to až na 6. pozici zajišťující místo v play-off. Dvojnásobný bodový zisk si připsala i rezerva Beerů a Delta což je posunulo na druhé respektive třetí místo Okresu.

Bez ztráty v Oblasti Beeři a Koně. V Okresu béčko Jungle.

Bez ztráty v Oblasti Beeři a Koně. V Okresu béčko Jungle.

Pátým víkendem pokračovaly naše soutěže a diváci mohli zhlédnout hned devět duelů. V oblastní lize málem přišli o svou neporazitelnost Žehrovice, ale otočkou ve třetí třetině nakonec v aréně brali všechny body. Beeři neváhali proti Sokolům a v sobotu je čekají v malém finále podzimu právě Koně. I v Okrese byl k vidění velký obrat, když Cvrčovice ztratili náskok 4:1 s nováčkem ze Sun Devils. Zasloužil se o to hlavně Ivan Škrdlant, který se s pěti trefami stal střelcem víkendu. Samá vítězství zatím znají jen Lvi, bez bodu zůstávají u dna Psi.
Falcon vítězný v aréně Rysů.

Falcon vítězný v aréně Rysů.

Dalšími zápasy pokračovaly naše hokejbalové soutěže. V oblastní lize se hned na startu osamostatnila v čele dvojice Beer Stars-Žehrovice, která zatím nezná jedinou ztrátu. Falcon se na Rysa sešel v podstatě kompletní a byla z toho první výhra v sezoně. V přespolním derby si Raci doma hladce poradili s Kelty. Plných šest klání bylo k vidění ve víkendovém Okresu. V čele se po další jasné výhře drží rezerva Jungle a trochu překvapivě jsou stále bez bodu poslední kladenští Psi. Naopak Extrém si připsal premiérové 3 body a k nim mu stačila jediná branka proti Deltě, kterou vsítil Jaroslav Procházka.
Konec vítězné série Pivních Hvězd

Konec vítězné série Pivních Hvězd

Dlouhé série výher jsou kořením sportu a platí to i v naší okresní lize. Beer Stars B naposledy prohráli v halovém finále s rezervou Alpiqu 15.5. 2016. Šňůru vítězství dokázali natáhnout na 28 mistrovských duelů a ta skončila právě v sobotu. Bohužel neslavně. Mistři se sešli ve velmi skromném počtu a zápas se za stavu 7:0 pro Jungle B ve druhé třetině nedohrál. Pro LK by ale rozhodnutí o vítězi těžké nemělo být a předpokládáme, že ponechá v platnosti momentální skóre v aréně. V Oblasti se hrál čtvrtek, sobota i neděle, ale k žádnému velkému překvapení nedošlo. Černá Hvězda se ve dvou zápasech dokázala 8x střelecky prosadit, přesto to ale na první body nováčka těsně nestačilo. Další zápasy okresní ligy byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti o mnohdy počty a síly v posledních třetinách. Rozhodně cenné výhry si připsali Cvrčovice proti Psům či Narko s rezervou Bubáků.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10
Minulé kolo
NOT : SUN7:10
Aktuální kolo