Aktuality

Pivní Hvězdy v čele obou soutěží.

Pivní Hvězdy v čele obou soutěží.

V minulých sezonách častý stav a jev, ale v té probíhající se Beer Stars dostali do čela obou lig poprvé. Tradiční posilování kádrů těsně před play-off se určitě hodí a jména jako Antonín Melka mohou být v boji o mistrovský pohár pro muže ve žlutém klíčová. Díky porážce Koní se tabulka čela Oblasti dvě kola před závěrem nadstavby neskutečně srovnala a hrajeme o první dvě místa, která zaručí přímé semifinále. V klíčovém zápase o postup doma Rakovník posílil a nezaváhal proti Sokolům. Ty čeká přetěžký úkol v podobě nutnosti vítězit v posledních kolech proti lídrům soutěže. I v okresní lize začíná být o postupujících jasno a velký krok udělali na Kladně Bubáci, když přetlačili těsně Deltu. To o vítězi základní části se rozhodne mezi rezervami Beerů a Jungle přičemž Lvi mají jeden zápas k dobru a o primát z dlouhodobé soutěže rozhodně budou bojovat naplno.
V Oblasti startuje nadstavba. V bitvě nejlepších klubů vítězí Koně.

V Oblasti startuje nadstavba. V bitvě nejlepších klubů vítězí Koně.

V oblastní lize nám začala čtyřkolová nadstavbová část, která definitivně rozhodne o postupující šestce do play-off. A rozhodně se o víkendu bylo na co dívat, když v utkání prvního s druhým potvrdili svou vedoucí pozici Žehrovice proti Notorům. I v dalších zápasech byla k vidění kvalita a boj o postup se nám slušně zamotal. Hodně nám napoví již sobotní program ve kterém se ve vzájemném souboji na hraně play-off představí Sokolové v rakovnické aréně. Sobota v okresní lize přinesla dva debakly, které obstaraly vedoucí kluby ligy. Neděle už byla vyrovnanější a polepšil si hlavně Moribundus, který se těsnou výhrou vrací do boje o postupovou osmičku. V posledních pěti kolech budou o jedno postupové místo bojovat Bubáci, Cvrčovice a právě Moribundus.
Kelti vítězní na hřišti Beerů. Boj o osmé místo v Okrese.

Kelti vítězní na hřišti Beerů. Boj o osmé místo v Okrese.

Počasí v hokejbalových arénách ještě rozhodně nebylo jarní, přesto se odehrálo v oblastním a okresním hokejbalovém víkendu hned 11 mistrovských utkání. V sobotních oblastních zápasech udělali velký krok do play-off Falconi, kteří přivezli plnou nálož bodů z Rakovníka a překvapivě i Kelti, kteří nečekaně zvítězili na půdě Beerů, když rozhodující a rozdílovou trefu připsal na startu třetí části Roman Kajer. Vrcholem pak byl nedělní zápas Rysů a Notorů v aréně, kde ve skvělém sportovním představení rozhodovaly až nájezdy a v nich chladná hlava Petra Ogurčáka. V okresní soutěži se žádné větší překvapení nekonalo a tak největší událostí bylo povstání Beerů, kteří dokázali v zápase s Bubáky brát všechny body ač ještě v 28. minutě prohrávali 1:5. Vypadá to, že v boji o play-off zbývá už jen poslední volná pozice a o ní čekáme ještě velkou bitvu.
Notor Kladno v čele oblastní ligy

Notor Kladno v čele oblastní ligy

Nečekané. Notoři do jara vstoupili razantně a ze 3 duelů vytěžili 7 bodů a vedení v lize. A ještě mohou litovat neplánované ztráty s Raky. Ti v neděli dokázali na Sítné vyrovnat 24 sekund před koncem a v nájezdech rozhodl o bonusovém bodu rakovnických střelec Radek Kučaba. A v zajímavém oblastním dvojkole rozhodovaly poslední vteřiny i dalších zápasech. Žehrovice v sobotním duelu těsně podlehli Rysům, ale štěstí se k ním otočilo čelem hned druhý den, když přesně 1 vteřinu před koncem mače s Beery rozhodl v aréně o třech bodech po hrubce Pivních Hvězd Radek Honický. Koně tak udržel ve hře o jarní primát po základní části. Do tuhého jde i v boji o elitní postupovou šestku. Na dvě volná místa se tlačí hned tři kluby, které mají shodně po 14 bodech. V souboji mezi rezervami Keltů a Rakovníka s kladenským Falconem se bude počítat každý bod. V početnější okresní lize jsme viděli tentokrát klidnější kolo a boj o postupovou osmičku zatím negraduje. Velký krok vpřed v této bitvě udělala Delta, která porazila nebezpečný Extrém. O důležitých 3 bodech rozhodl opět v poslední minutě lídr jejich produktivity Jan Dosoudil. Naopak Moribundus nedal ani gól a umožnil tak Spartě zažít první výhru v slušivých nových dresech a návrat na druhou pozici. V zápase kola někdo možná čekal další výhru kladenských Psů, ale Narko jim nedalo šanci a užilo si desetibrankovou hokejbalovou sobotu.
Notoři překvapili Koně. Beeři přehráli Lvy

Notoři překvapili Koně. Beeři přehráli Lvy

První jarní kolo je za námi a obě ligy začaly ztrátami obou lídrů. Notor se představil v oblastním taháku na plastu v aréně a překvapivě hladce si poradil s podzimní mistrem ze Žehrovic. Posun tabulkou zaznamenalo hlavně béčko Keltů, které v předehrávce přehrálo Hvězdu a v sobotu uštědřilo debakl Rakům. I v okresní lize se v prvním kole zrodilo spoustu překvapivých výsledků a tabulka se rapidně zdramatizovala. Vedoucí Jungle nestačil na béčko Beerů, které rozhodlo o třech bodech hlavně ve skvělých přesilových hrách. Vůbec první body v soutěži zapsali kladenští Psi a nečekala se ani výhra Cvrčovic nad dosud druhou Spartou. Bohužel českomoravský svaz nedokázal přes dlouhou přestávku zajistit plnou funkčnost nového systému a tak přidělal práci hlavně naším statistikům a musíme pracovat s neúplnými daty. Snad dokáží dát vše do pořádku v nejbližších dnech..
Koně a Lvi vládci podzimních soutěží

Koně a Lvi vládci podzimních soutěží

O minulém víkendu nám skončily obě hokejbalové ligy a podzimní část v podstatě proběhla bez větších komplikací. V Oblasti se představilo 8 klubů, které absolvovali 9-10 utkání, v okresní lize to bylo 11-12 zápasů pro 11 týmů. S bodovým náskokem vstoupí do jara lídři obou soutěží v podobě Žehrovic a rezervy Jungle. V posledním kole oblastní ligy hájili vedoucí Koně pozice na berounském plastu a po obratu v utkání přivezli nakonec všechny body. Do března je tak může hřát čtyřbodový polštář v čele. Postupující šestka má mírný náskok a zabojovat na jaře musí zejména Kelti a Hvězda. V Okrese na závěr došlo na bitvu dvou vedoucích celků a Sparta výhrou v nájezdech uhájila skvělé druhé místo po podzimu. I přes porážku půjdou tak do jara s pětibodovým náskokem kladenští Lvi. Zajímavě se situace vyvinula i na chvostu a o pozice v play-off bude ještě na jaře velká tlačenice.
Předposlední víkend okresní ligy. Sparta je druhá.

Předposlední víkend okresní ligy. Sparta je druhá.

Víkendový program se týkal pouze okresní ligy v níž jsme viděli 6 duelů. Dvakrát se vítězně představila Sparta, která nejprve smetla Cvrčovice, aby v neděli porazila silnou Deltu a posunula se na druhé místo tabulky. Dvě utkání čekali i Cvrčovice, které se po debaklu se Spartou zvedli a v neděli díky úspěšnému nájezdu Nedvěda brali 2 body proti Narku. Debakl schytala rezerva Bubáků, která si na Kladno přijela pro desítku od vedoucích Lvů. Obě soutěže čeká o víkendu poslední podzimní hrací víkend.
V Okresu padli Lvi s Narkem. Delta je už druhá.

V Okresu padli Lvi s Narkem. Delta je už druhá.

Prohru zná už i poslední neporažený klub našich lig. Postaralo se o to Narko, které po třech porážkách zabralo a vedoucí Jungle v nejnižší soutěži zdolalo jasně 5:1. Jinak byly k vidění pořádné střelecké manévry a hned 10 borců si o víkendu připsalo ceněný hattrick! V Oblasti byly na programu hned 2 kola a ty znamenaly přesuny v osmičlenné tabulce. Falconi dokázali porazit vedoucí Koně a tyto důležité body jim zajišťují šestou postupovou pozici před dotírajícími Kelty. Delta v okresní lize čepovala Psům desítku a vysoká výhra ji posunuje již na druhou příčku. Vedoucí osmička se nám od zbytku pelotonu dokázal oddělit a devátý Moribundus ztrácí na play-off již 5 bodů.
Černá Hvězda útočí. Druhou výhrou v řadě zaskočila lídra Oblasti.

Černá Hvězda útočí. Druhou výhrou v řadě zaskočila lídra Oblasti.

Vzpoura outsiderů. I tak by se dalo nazvat uplynulé kolo oblastní, ale i okresní hokejbalové ligy. Kluby ze spodků tabulek opravdu zabrali a mnozí z favoritů odešli s prázdnou. O tomto víkendu uvidíme oblastní dvojkolo a ligy nabídnou celkem 13 hokejbalových bitev. Hned 3 poslední celky oblastní tabulky si dokráčeli pro vítězství. Hvězda v největším překvapení víkendu porazila do té doby suverénní Koně, Kelti udolali v nájezdech Beery a i Raci odvezli všechny body z domácího hřiště Sokolů. A kdo čekal hladké vítězství Notorů s béčkem Rysů? I v Okrese se děly věci, když Sparta vypráskala úřadujícího mistra a tři nečekané body ji posunuli zpět do osmičky. Jedinými konstantami okresní soutěže tak zůstávají 100% rezerva Lvů a nuloví Psi na chvostu ligy.
Notor podlehl Sokolům. O víkendu 9 utkání.

Notor podlehl Sokolům. O víkendu 9 utkání.

Jedinou dohrávku povolil minulý sváteční víkend. V sobotu padli v Oblasti Notoři v nájezdech a Falcon připsal důležité body do tabulky v boji o postupovou šestku. Zbytek dohrávek odvál nedělní vítr a tak se budou dohrávat v náhradních termínech.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10