Aktuality

Přichází víkend plný play-off akce

Přichází víkend plný play-off akce

Celých 12 vyřazovacích utkání se vejde do nadcházejícího hracího víkendu oblastní a okresní ligy. Spoustu hokejbalové akce mohou vidět příznivci našeho sportu ve dvou kladenských arénách a v neděli i v Novém Strašecí. Oblastní liga minulý víkend odpočívala a nyní se už rozhoří semifinálové boje. Ryze kladenské série se odehrají na devítce a v aréně a hraje se již na 3 vítězná utkání. Doma tedy začínají Beeři a Koně a kompletní program uvidíte níže. Poslední kolo okresní základní části již nepřineslo nic zásadního a tak se nám vykrystalizovaly čtvrtfinálové dvojice. Pohár pro vítěze základní části získává po zásluze rezerva Jungle Fever a v nejlepší osmičce narazí na Narko, které v nejvyrovnanějším utkání těsně podlehlo Spartě. A právě těsná výhra zajistila Spartě derby s Deltou, tedy sérii kde se střetnou jedny z nejtradičnějších a nejstarších mužstev Okresu. Mapu okresního play-off můžete vidět pod reportážemi a hrajeme na 2 vítězné duely.
Do semifinále Notor i Rys

Do semifinále Notor i Rys

Jasná byla cesta dvou lépe postavených týmů ve čtvrtfinále oblastní ligy a Notor i rezerva Alpiqu postoupili nezadržitelně do semifinálových bojů. Loňský finalista z Rakovníka je tak ze hry venku a semifinálové bitvy se tímto odehrají pouze v kladenských arénách. Čtveřici nejlepších nyní čeká víkendová pauza a klání o pohár se znovu rozhoří o víkendu 19-20. května prvními dvěma zápasy sérií hraných již na tři vítězná utkání. SEMIFINÁLE: Beer Stars- Alpiq B Koně-Notor V Okresu nám o víkendu vyvrcholí základní část 20. kolem a pěticí závěrečných střetnutí. V nejlepší pozici se před play-off nachází béčko Jungle Fever, kterému k poháru pro vítěze dlouhodobé soutěže chybí jakékoli vítězství nad čtvrtou Deltou. Jinak je postupující osmička již dávno jasná a hrát budeme pouze o rozdělení čtvrtfinálových dvojic.
Beeři vyhráli základní část Oblasti. O víkendu start čtvrtfinále.

Beeři vyhráli základní část Oblasti. O víkendu start čtvrtfinále.

V oblastní lize tedy máme jasno. Sokol svůj statečný boj nedotáhl a po prohře s lídrem mu sezona předčasně skončila. Do play-off mu tentokrát chyběl jediný bod. Pivní Hvězdy tím tedy pokračují v jarní sérii výher a vyhrávají základní část s tříbodovým náskokem. Hlavní favorit na titul je tím pádem jasný a do přímého semifinále je doprovodí na jaře zatím nevýrazní žehrovičtí Koně. Ale vyřazovací část je jak známo úplně jiná soutěž a všichni víme, že kvalita kádrů a jednotlivých utkání nyní půjde rapidně nahoru. Tímto zveme do arén naše příznivce a fanoušky. Čtvrtfinále nám startuje okamžitě a v sérii na dvě vítězná utkání se sešla mužstva, která budou spoléhat na své domácí prostředí. Každý tým totiž disponuje svou arénou i povrchem a tak je vlastní půda tentokrát velkou výhodou. V případě první dvojice uvidíme bitvu na asfaltu, druzí čtvrtfinalisté zase vyznávají plast. Program a jeho časy již vypovídá o mnohém. To na co se těšíme celý rok je opět tady. Čtvrtfinále Sobota:  Notor Kladno - HBC Rakovnik B 9:00  Sítná Alpiq Kladno B - Kelti B 16:30 Aréna Neděle: HBC Rakovník B-Notor Kladno 9:00 Rakovník Kelti B - Alpiq Kladno B 15:00 Beroun
Velká ztráta

Velká ztráta

Smutná zpráva zasáhla v pondělí celý kladenský hokejbal. Jaroslav Kaiml odešel do hokejbalového nebe a kromě svých nejbližších a drahých bude hodně chybět i nám všem. Loučí se obětavý a zapálený člověk, který miloval náš sport a všechny lidi i dění kolem něj. Manžel a skvělý táta, který své děti vždy vedl ke sportu a vychoval syny, které my známe jako hráče i osobnosti vždy spolehlivé a s pevným charakterem. Osobnost ze staré školy působila v našich řadách v podstatě od začátku našeho hnutí ať už jako hráč, funkcionář, trenér, sudí nebo populární extraligový hlasatel. Kladenský patriot a obrovský srdcař, jehož pozitivní přístup k životu s typickými pilotkami na očích se stal už dávno legendárním. Jardo opravdu moc děkujeme a Tvé rodině přejeme hodně lásky a síly do dalších dnů. My uctíme Tvou památku osobní vzpomínkou a minutou ticha o tomto hracím víkendu.
Hra o postup v Oblasti: Rak nebo Sokol?

Hra o postup v Oblasti: Rak nebo Sokol?

Drama do posledního kola slibuje bitva o šestou příčku v oblastní lize. Sokol vyletěl na přetěžkou misi, ale první část parádně zvládl a jasně přejel žehrovické Koně. Na Sítné bude o sobotním poledni horko a Falcony čeká další nesnadný soupeř v podobě v laufu hrajících Pivních Hvězd. Ty musí porazit a vzápětí doufat, že Raci ztratí v následném utkání s Notory. Nadstavba tedy nabízí velké finále a nezbývá než pozvat fanoušky našeho sportu na Devítku. To v Okresu je při současné formě týmů o osmičce postupujících v podstatě rozhodnuto již tři kola před závěrem. Strašecké béčko v přímém souboji o vyřazovací část smetlo cvrčovické Lvy o třídu a osmičku již pravděpodobně neopustí. Naopak se může stát černým koněm soutěže vzhledem k zapojení hráčů svého A týmu, kteří mohou brát play-off jako přípravu na baráž národní ligy.
Pivní Hvězdy v čele obou soutěží.

Pivní Hvězdy v čele obou soutěží.

V minulých sezonách častý stav a jev, ale v té probíhající se Beer Stars dostali do čela obou lig poprvé. Tradiční posilování kádrů těsně před play-off se určitě hodí a jména jako Antonín Melka mohou být v boji o mistrovský pohár pro muže ve žlutém klíčová. Díky porážce Koní se tabulka čela Oblasti dvě kola před závěrem nadstavby neskutečně srovnala a hrajeme o první dvě místa, která zaručí přímé semifinále. V klíčovém zápase o postup doma Rakovník posílil a nezaváhal proti Sokolům. Ty čeká přetěžký úkol v podobě nutnosti vítězit v posledních kolech proti lídrům soutěže. I v okresní lize začíná být o postupujících jasno a velký krok udělali na Kladně Bubáci, když přetlačili těsně Deltu. To o vítězi základní části se rozhodne mezi rezervami Beerů a Jungle přičemž Lvi mají jeden zápas k dobru a o primát z dlouhodobé soutěže rozhodně budou bojovat naplno.
V Oblasti startuje nadstavba. V bitvě nejlepších klubů vítězí Koně.

V Oblasti startuje nadstavba. V bitvě nejlepších klubů vítězí Koně.

V oblastní lize nám začala čtyřkolová nadstavbová část, která definitivně rozhodne o postupující šestce do play-off. A rozhodně se o víkendu bylo na co dívat, když v utkání prvního s druhým potvrdili svou vedoucí pozici Žehrovice proti Notorům. I v dalších zápasech byla k vidění kvalita a boj o postup se nám slušně zamotal. Hodně nám napoví již sobotní program ve kterém se ve vzájemném souboji na hraně play-off představí Sokolové v rakovnické aréně. Sobota v okresní lize přinesla dva debakly, které obstaraly vedoucí kluby ligy. Neděle už byla vyrovnanější a polepšil si hlavně Moribundus, který se těsnou výhrou vrací do boje o postupovou osmičku. V posledních pěti kolech budou o jedno postupové místo bojovat Bubáci, Cvrčovice a právě Moribundus.
Kelti vítězní na hřišti Beerů. Boj o osmé místo v Okrese.

Kelti vítězní na hřišti Beerů. Boj o osmé místo v Okrese.

Počasí v hokejbalových arénách ještě rozhodně nebylo jarní, přesto se odehrálo v oblastním a okresním hokejbalovém víkendu hned 11 mistrovských utkání. V sobotních oblastních zápasech udělali velký krok do play-off Falconi, kteří přivezli plnou nálož bodů z Rakovníka a překvapivě i Kelti, kteří nečekaně zvítězili na půdě Beerů, když rozhodující a rozdílovou trefu připsal na startu třetí části Roman Kajer. Vrcholem pak byl nedělní zápas Rysů a Notorů v aréně, kde ve skvělém sportovním představení rozhodovaly až nájezdy a v nich chladná hlava Petra Ogurčáka. V okresní soutěži se žádné větší překvapení nekonalo a tak největší událostí bylo povstání Beerů, kteří dokázali v zápase s Bubáky brát všechny body ač ještě v 28. minutě prohrávali 1:5. Vypadá to, že v boji o play-off zbývá už jen poslední volná pozice a o ní čekáme ještě velkou bitvu.
Notor Kladno v čele oblastní ligy

Notor Kladno v čele oblastní ligy

Nečekané. Notoři do jara vstoupili razantně a ze 3 duelů vytěžili 7 bodů a vedení v lize. A ještě mohou litovat neplánované ztráty s Raky. Ti v neděli dokázali na Sítné vyrovnat 24 sekund před koncem a v nájezdech rozhodl o bonusovém bodu rakovnických střelec Radek Kučaba. A v zajímavém oblastním dvojkole rozhodovaly poslední vteřiny i dalších zápasech. Žehrovice v sobotním duelu těsně podlehli Rysům, ale štěstí se k ním otočilo čelem hned druhý den, když přesně 1 vteřinu před koncem mače s Beery rozhodl v aréně o třech bodech po hrubce Pivních Hvězd Radek Honický. Koně tak udržel ve hře o jarní primát po základní části. Do tuhého jde i v boji o elitní postupovou šestku. Na dvě volná místa se tlačí hned tři kluby, které mají shodně po 14 bodech. V souboji mezi rezervami Keltů a Rakovníka s kladenským Falconem se bude počítat každý bod. V početnější okresní lize jsme viděli tentokrát klidnější kolo a boj o postupovou osmičku zatím negraduje. Velký krok vpřed v této bitvě udělala Delta, která porazila nebezpečný Extrém. O důležitých 3 bodech rozhodl opět v poslední minutě lídr jejich produktivity Jan Dosoudil. Naopak Moribundus nedal ani gól a umožnil tak Spartě zažít první výhru v slušivých nových dresech a návrat na druhou pozici. V zápase kola někdo možná čekal další výhru kladenských Psů, ale Narko jim nedalo šanci a užilo si desetibrankovou hokejbalovou sobotu.
Notoři překvapili Koně. Beeři přehráli Lvy

Notoři překvapili Koně. Beeři přehráli Lvy

První jarní kolo je za námi a obě ligy začaly ztrátami obou lídrů. Notor se představil v oblastním taháku na plastu v aréně a překvapivě hladce si poradil s podzimní mistrem ze Žehrovic. Posun tabulkou zaznamenalo hlavně béčko Keltů, které v předehrávce přehrálo Hvězdu a v sobotu uštědřilo debakl Rakům. I v okresní lize se v prvním kole zrodilo spoustu překvapivých výsledků a tabulka se rapidně zdramatizovala. Vedoucí Jungle nestačil na béčko Beerů, které rozhodlo o třech bodech hlavně ve skvělých přesilových hrách. Vůbec první body v soutěži zapsali kladenští Psi a nečekala se ani výhra Cvrčovic nad dosud druhou Spartou. Bohužel českomoravský svaz nedokázal přes dlouhou přestávku zajistit plnou funkčnost nového systému a tak přidělal práci hlavně naším statistikům a musíme pracovat s neúplnými daty. Snad dokáží dát vše do pořádku v nejbližších dnech..
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10
Minulé kolo
NOT : SUN7:10
Aktuální kolo