Aktuality

Úvodní kolo ve znamení střeleckých hodů

Úvodní kolo ve znamení střeleckých hodů

Září je tu a s ním i začátek oblastní hokejbalové ligy na Kladensku. Ta se letos po pár letech opět odehraje v novém formátu. Okresní liga byla zrušena a týmy se tak sloučily pouze do jedné ligy. V ročníku 2018/2019 se nám jich představí celkem 13. První kolo se neslo ve znamení střeleckých hodů. Střelci nenechávali na sebe po pauze dlouho čekat a předvedli se ve velkém stylu. Vždyť v šesti zápasech padlo 81 branek, což je opravdu nevídané množství.
Béčko Alpiqu Mistrem Oblasti! Beer Stars chybí poslední krok.

Béčko Alpiqu Mistrem Oblasti! Beer Stars chybí poslední krok.

Tým s Rysem ve znaku to tedy dokázal a ve finále oblastní soutěže si jasně poradil s žehrovickými Koni. Výsledek 3:0 a vysoký brankový rozdíl ve všech třech utkáních hovoří za vše a titul tak extraligové rezervě patří po právu. S tak širokým kádrem a zázemím se Rysové mohou prosadit i do špičky 2.NHbL, kam by měli s největší pravděpodobností směřovat. V Okrese jsme již rovněž ve finálové sérii a obhájci titulu v žlutočerných barvách dokázali doma vytěžit vedení 2:0. V sérii s Bubáky padá opravdu hodně branek a tak si fanoušek hokejbalu může přijít na své. Tento víkend se přesouváme do Nového Strašecí a domácí budou dělat maximum pro to, aby finálové klání vrátili zpět do Kladna.
Velké finále: Žehrovice-Alpiq B. Jungle a Strágo hrají v sobotu zápas o vše.

Velké finále: Žehrovice-Alpiq B. Jungle a Strágo hrají v sobotu zápas o vše.

Páté zápasy máme za sebou a ve finále máme zcela novou dvojici. Utkají se týmy z druhého a čtvrtého místa po základní části a tato bitva se také dá nazvat bitvou ostřílených Koní s mladými a dravými Rysy. Souboj zkušenosti s nadšením a série dvou odlišných herních stylů. Naši redakci dost mrzí, že se příprava na finále odehrává i v zákulisí. 7 klíčových hráčů Koní totiž momentálně reprezentuje naši vlast na MS Masters v Ústí a sobotní zápas stihnout nemohou. Ze sportovního hlediska tak nějak doufáme, že se kluby v součinnosti s ligovou komisí přece jenom dohodnou a najdou vhodný termín pro obě strany. Vždyť oba kluby působí ve stejné aréně a ta rozhodně vytížená nebude. V sobotu se hraje v Ústí o medaile a poháry, nenašla by se opravdu společná řeč? V Okresu už známe prvního finalistu a tím je obhájce titulu z Beer Stars B, který do finále po konci áčka může vrhnout všechny síly. Kdo mu bude soupeřem se rozhodne v třaskavé a vyrovnané sérii kladenských Lvů a strašeckých Bubáků.
Můj dům-můj hrad. Obě semifinále 2:2. Sparta jde v Okresu dál.

Můj dům-můj hrad. Obě semifinále 2:2. Sparta jde v Okresu dál.

Úmorné horko a přitom tvrdé a nesmlouvavé bitvy ozdobily uplynulý play-off víkend v kladenských arénách. Ale postupovou tajenku jsme rozluštili pouze v okresní lize, kde v sobotu ráno Sparta rozdrtila Deltu a v semifinále ji čekají Pivní Hvězdy. Druhá dvojice bude neméně pikantní a utkají se v ní dva historicky nesmiřitelní soupeři v podobě rezerv Jungle Fever a Nového Strašecí. V Oblasti rozhodovalo domácí prostředí a Rys i Notor připsali ve svých arénách po dvou výhrách. Znamená to, že sobotní ráno bude ve znamení pátých, rozhodujících a my doufáme, že nezapomenutelných hokejbalových střetů. Kdo uhraje postup do finále? Přijďte se všichni společně podívat. Bude rozhodně na co.
Favorité neváhají. Sparta s Deltou do utkání o vše.

Favorité neváhají. Sparta s Deltou do utkání o vše.

Máme za sebou víkend plný hokejbalové akce a dřiny a favorité zatím jedou vesměs podle svého plánu. Tento víkend se počet duelů radikální zmenší a na Kladně uvidíme pouze 3 probíhající série. V Oblasti se bude bojovat o finále a v okresní lize zbývá rozřešit tajenku posledního semifinalisty, který vzejde ze dvojice Sparta-Delta. V oblastní lize byli k vidění i reprezentanti národního týmu v dresu Rysů, ale ani tato síla na skvěle hrajícího obhájce titulu nestačila. Pivní Hvězdy přichystali nejistým zadním řadám Alpiqu 14 brankových zásahů a v sérii zatím jasně dominují. To v druhém semifinále zdaleka nevidíme brankové hody a prozatím dominují obrany. Osobnosti Koní v čele s bezchybným Kropáčem v kleci a kapitánem Rejtharem jsou zatím na play-off lépe naladěni a výsledkem je vedení 2:0 a sobotní finálový mečbol. V Okresu dle předpokladů neměli problémy 3 hlavní favorité v podobě rezerv Jungle, Beerů a Bubáků a postupují v nejkratším možném termínu. Naopak velká a vyrovnaná bitva se rozhořela mezi hokejkami Sparty a Delty a kdo chce vidět rozuzlení, bude si muset v sobotu ráno přivstat aby od 8 stihl ostrý start rozhodujícího mače.
Přichází víkend plný play-off akce

Přichází víkend plný play-off akce

Celých 12 vyřazovacích utkání se vejde do nadcházejícího hracího víkendu oblastní a okresní ligy. Spoustu hokejbalové akce mohou vidět příznivci našeho sportu ve dvou kladenských arénách a v neděli i v Novém Strašecí. Oblastní liga minulý víkend odpočívala a nyní se už rozhoří semifinálové boje. Ryze kladenské série se odehrají na devítce a v aréně a hraje se již na 3 vítězná utkání. Doma tedy začínají Beeři a Koně a kompletní program uvidíte níže. Poslední kolo okresní základní části již nepřineslo nic zásadního a tak se nám vykrystalizovaly čtvrtfinálové dvojice. Pohár pro vítěze základní části získává po zásluze rezerva Jungle Fever a v nejlepší osmičce narazí na Narko, které v nejvyrovnanějším utkání těsně podlehlo Spartě. A právě těsná výhra zajistila Spartě derby s Deltou, tedy sérii kde se střetnou jedny z nejtradičnějších a nejstarších mužstev Okresu. Mapu okresního play-off můžete vidět pod reportážemi a hrajeme na 2 vítězné duely.
Do semifinále Notor i Rys

Do semifinále Notor i Rys

Jasná byla cesta dvou lépe postavených týmů ve čtvrtfinále oblastní ligy a Notor i rezerva Alpiqu postoupili nezadržitelně do semifinálových bojů. Loňský finalista z Rakovníka je tak ze hry venku a semifinálové bitvy se tímto odehrají pouze v kladenských arénách. Čtveřici nejlepších nyní čeká víkendová pauza a klání o pohár se znovu rozhoří o víkendu 19-20. května prvními dvěma zápasy sérií hraných již na tři vítězná utkání. SEMIFINÁLE: Beer Stars- Alpiq B Koně-Notor V Okresu nám o víkendu vyvrcholí základní část 20. kolem a pěticí závěrečných střetnutí. V nejlepší pozici se před play-off nachází béčko Jungle Fever, kterému k poháru pro vítěze dlouhodobé soutěže chybí jakékoli vítězství nad čtvrtou Deltou. Jinak je postupující osmička již dávno jasná a hrát budeme pouze o rozdělení čtvrtfinálových dvojic.
Beeři vyhráli základní část Oblasti. O víkendu start čtvrtfinále.

Beeři vyhráli základní část Oblasti. O víkendu start čtvrtfinále.

V oblastní lize tedy máme jasno. Sokol svůj statečný boj nedotáhl a po prohře s lídrem mu sezona předčasně skončila. Do play-off mu tentokrát chyběl jediný bod. Pivní Hvězdy tím tedy pokračují v jarní sérii výher a vyhrávají základní část s tříbodovým náskokem. Hlavní favorit na titul je tím pádem jasný a do přímého semifinále je doprovodí na jaře zatím nevýrazní žehrovičtí Koně. Ale vyřazovací část je jak známo úplně jiná soutěž a všichni víme, že kvalita kádrů a jednotlivých utkání nyní půjde rapidně nahoru. Tímto zveme do arén naše příznivce a fanoušky. Čtvrtfinále nám startuje okamžitě a v sérii na dvě vítězná utkání se sešla mužstva, která budou spoléhat na své domácí prostředí. Každý tým totiž disponuje svou arénou i povrchem a tak je vlastní půda tentokrát velkou výhodou. V případě první dvojice uvidíme bitvu na asfaltu, druzí čtvrtfinalisté zase vyznávají plast. Program a jeho časy již vypovídá o mnohém. To na co se těšíme celý rok je opět tady. Čtvrtfinále Sobota:  Notor Kladno - HBC Rakovnik B 9:00  Sítná Alpiq Kladno B - Kelti B 16:30 Aréna Neděle: HBC Rakovník B-Notor Kladno 9:00 Rakovník Kelti B - Alpiq Kladno B 15:00 Beroun
Velká ztráta

Velká ztráta

Smutná zpráva zasáhla v pondělí celý kladenský hokejbal. Jaroslav Kaiml odešel do hokejbalového nebe a kromě svých nejbližších a drahých bude hodně chybět i nám všem. Loučí se obětavý a zapálený člověk, který miloval náš sport a všechny lidi i dění kolem něj. Manžel a skvělý táta, který své děti vždy vedl ke sportu a vychoval syny, které my známe jako hráče i osobnosti vždy spolehlivé a s pevným charakterem. Osobnost ze staré školy působila v našich řadách v podstatě od začátku našeho hnutí ať už jako hráč, funkcionář, trenér, sudí nebo populární extraligový hlasatel. Kladenský patriot a obrovský srdcař, jehož pozitivní přístup k životu s typickými pilotkami na očích se stal už dávno legendárním. Jardo opravdu moc děkujeme a Tvé rodině přejeme hodně lásky a síly do dalších dnů. My uctíme Tvou památku osobní vzpomínkou a minutou ticha o tomto hracím víkendu.
Hra o postup v Oblasti: Rak nebo Sokol?

Hra o postup v Oblasti: Rak nebo Sokol?

Drama do posledního kola slibuje bitva o šestou příčku v oblastní lize. Sokol vyletěl na přetěžkou misi, ale první část parádně zvládl a jasně přejel žehrovické Koně. Na Sítné bude o sobotním poledni horko a Falcony čeká další nesnadný soupeř v podobě v laufu hrajících Pivních Hvězd. Ty musí porazit a vzápětí doufat, že Raci ztratí v následném utkání s Notory. Nadstavba tedy nabízí velké finále a nezbývá než pozvat fanoušky našeho sportu na Devítku. To v Okresu je při současné formě týmů o osmičce postupujících v podstatě rozhodnuto již tři kola před závěrem. Strašecké béčko v přímém souboji o vyřazovací část smetlo cvrčovické Lvy o třídu a osmičku již pravděpodobně neopustí. Naopak se může stát černým koněm soutěže vzhledem k zapojení hráčů svého A týmu, kteří mohou brát play-off jako přípravu na baráž národní ligy.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10