Aktuality

První vítězství pro Narko

První vítězství pro Narko

Druhý říjnový víkend nám nabídl v Kladenské merch #53 lize hokejbalu 7 zápasů. Nejzajímavější událostí bylo jistě první vítězství Narka v sezóně. To si muselo pro své první tři body odcestovat až do Nového Strašecí, kde se utkalo s tamním béčkem.

Šlágr víkendu ovládli Beeři

O uplynulém víkendu bylo na programu celkem 12 zápasů Oblastní hokejbalové ligy. Zdaleka největším šlágrem bylo jistě utkání mezi Beer Stars a Notorem.

Beer Stars po pěti zápasech stále stoprocentní

Jedním z největších favoritů letošního ročníku je bezpochyby celek Beer Stars. Ten si zatím po pěti zápasech drží stoprocentní bilanci s dominantním skóre 35:4. Tentokrát se ale na svojí výhru konečně i trochu nadřel. Psi mu totiž kladli v sobotu nemalý odpor…
Moribundus slaví třetí výhru v řadě

Moribundus slaví třetí výhru v řadě

Třemi zápasy v sobotu a třemi zápasy v neděli pokračovala o víkendu Kladenská merch #53 liga hokejbalu. Nevídanou fazónou se prezentuje tým Moribundusu. Ten si o víkendu poradil se Spartou a připsal si tak třetí vítězství v řadě. Po vítězství nad Narkem a Deltou si Moribundus připsal i skalp Sparty.
Druhý hrací víkend přinesl první prodloužení

Druhý hrací víkend přinesl první prodloužení

Na kladenské hokejbalisty čekalo hned druhý víkend dvoukolo. Jak v sobotu, tak i v neděli se hrálo 6 zápasů a výkony mužstev se začaly trochu vyrovnávat. Důkazem toho jsou hned 3 zápasy, které musely dospět až do prodloužení či samostatných střílení.
Úvodní kolo ve znamení střeleckých hodů

Úvodní kolo ve znamení střeleckých hodů

Září je tu a s ním i začátek oblastní hokejbalové ligy na Kladensku. Ta se letos po pár letech opět odehraje v novém formátu. Okresní liga byla zrušena a týmy se tak sloučily pouze do jedné ligy. V ročníku 2018/2019 se nám jich představí celkem 13. První kolo se neslo ve znamení střeleckých hodů. Střelci nenechávali na sebe po pauze dlouho čekat a předvedli se ve velkém stylu. Vždyť v šesti zápasech padlo 81 branek, což je opravdu nevídané množství.
Béčko Alpiqu Mistrem Oblasti! Beer Stars chybí poslední krok.

Béčko Alpiqu Mistrem Oblasti! Beer Stars chybí poslední krok.

Tým s Rysem ve znaku to tedy dokázal a ve finále oblastní soutěže si jasně poradil s žehrovickými Koni. Výsledek 3:0 a vysoký brankový rozdíl ve všech třech utkáních hovoří za vše a titul tak extraligové rezervě patří po právu. S tak širokým kádrem a zázemím se Rysové mohou prosadit i do špičky 2.NHbL, kam by měli s největší pravděpodobností směřovat. V Okrese jsme již rovněž ve finálové sérii a obhájci titulu v žlutočerných barvách dokázali doma vytěžit vedení 2:0. V sérii s Bubáky padá opravdu hodně branek a tak si fanoušek hokejbalu může přijít na své. Tento víkend se přesouváme do Nového Strašecí a domácí budou dělat maximum pro to, aby finálové klání vrátili zpět do Kladna.
Velké finále: Žehrovice-Alpiq B. Jungle a Strágo hrají v sobotu zápas o vše.

Velké finále: Žehrovice-Alpiq B. Jungle a Strágo hrají v sobotu zápas o vše.

Páté zápasy máme za sebou a ve finále máme zcela novou dvojici. Utkají se týmy z druhého a čtvrtého místa po základní části a tato bitva se také dá nazvat bitvou ostřílených Koní s mladými a dravými Rysy. Souboj zkušenosti s nadšením a série dvou odlišných herních stylů. Naši redakci dost mrzí, že se příprava na finále odehrává i v zákulisí. 7 klíčových hráčů Koní totiž momentálně reprezentuje naši vlast na MS Masters v Ústí a sobotní zápas stihnout nemohou. Ze sportovního hlediska tak nějak doufáme, že se kluby v součinnosti s ligovou komisí přece jenom dohodnou a najdou vhodný termín pro obě strany. Vždyť oba kluby působí ve stejné aréně a ta rozhodně vytížená nebude. V sobotu se hraje v Ústí o medaile a poháry, nenašla by se opravdu společná řeč? V Okresu už známe prvního finalistu a tím je obhájce titulu z Beer Stars B, který do finále po konci áčka může vrhnout všechny síly. Kdo mu bude soupeřem se rozhodne v třaskavé a vyrovnané sérii kladenských Lvů a strašeckých Bubáků.
Můj dům-můj hrad. Obě semifinále 2:2. Sparta jde v Okresu dál.

Můj dům-můj hrad. Obě semifinále 2:2. Sparta jde v Okresu dál.

Úmorné horko a přitom tvrdé a nesmlouvavé bitvy ozdobily uplynulý play-off víkend v kladenských arénách. Ale postupovou tajenku jsme rozluštili pouze v okresní lize, kde v sobotu ráno Sparta rozdrtila Deltu a v semifinále ji čekají Pivní Hvězdy. Druhá dvojice bude neméně pikantní a utkají se v ní dva historicky nesmiřitelní soupeři v podobě rezerv Jungle Fever a Nového Strašecí. V Oblasti rozhodovalo domácí prostředí a Rys i Notor připsali ve svých arénách po dvou výhrách. Znamená to, že sobotní ráno bude ve znamení pátých, rozhodujících a my doufáme, že nezapomenutelných hokejbalových střetů. Kdo uhraje postup do finále? Přijďte se všichni společně podívat. Bude rozhodně na co.
Favorité neváhají. Sparta s Deltou do utkání o vše.

Favorité neváhají. Sparta s Deltou do utkání o vše.

Máme za sebou víkend plný hokejbalové akce a dřiny a favorité zatím jedou vesměs podle svého plánu. Tento víkend se počet duelů radikální zmenší a na Kladně uvidíme pouze 3 probíhající série. V Oblasti se bude bojovat o finále a v okresní lize zbývá rozřešit tajenku posledního semifinalisty, který vzejde ze dvojice Sparta-Delta. V oblastní lize byli k vidění i reprezentanti národního týmu v dresu Rysů, ale ani tato síla na skvěle hrajícího obhájce titulu nestačila. Pivní Hvězdy přichystali nejistým zadním řadám Alpiqu 14 brankových zásahů a v sérii zatím jasně dominují. To v druhém semifinále zdaleka nevidíme brankové hody a prozatím dominují obrany. Osobnosti Koní v čele s bezchybným Kropáčem v kleci a kapitánem Rejtharem jsou zatím na play-off lépe naladěni a výsledkem je vedení 2:0 a sobotní finálový mečbol. V Okresu dle předpokladů neměli problémy 3 hlavní favorité v podobě rezerv Jungle, Beerů a Bubáků a postupují v nejkratším možném termínu. Naopak velká a vyrovnaná bitva se rozhořela mezi hokejkami Sparty a Delty a kdo chce vidět rozuzlení, bude si muset v sobotu ráno přivstat aby od 8 stihl ostrý start rozhodujícího mače.
Merch#53 Oblastní liga
#TýmZSkóreB
1. Beer Stars 24 181:52 62
2. Kelti B 24 145:56 53
3. Notor 24 136:63 51
4. Falcon 24 121:70 48
5. Černá Hvězda 24 108:83 47
6. Psi Kladno 24 111:82 46
7. Sun Devils 24 136:83 43
8. Nové Strašecí B 24 124:121 42
9. Sparta 24 100:120 25
10. Delta 24 58:106 18
11. Narko 24 45:153 13
12. Moribundus 24 43:132 10
13. Cvrčovice 24 45:232 10
Minulé kolo
NOT : SUN7:10
Aktuální kolo